Zadzwoń Wiadomość

Baletnica Mama – na taniec nigdy nie jest za późno !

Baletnica Mama – na taniec nigdy nie jest za późno !

Marzenia z przeszłości o byciu baletnicą

Zawsze marzyłaś o tańcu, ale nigdy nie było odpowiedniego czasu by zacząć. A to praca, dom, dzieci, natłok obowiązków – po prostu zawsze coś. Przyszedł czas, że dzieci „odchowane”, życie ustabilizowane i zorganizowane i znalazł się czas wolny. Dlaczego więc nie poświęcić go na realizację siebie? Na spełnienie swoich marzeń z dzieciństwa? Myślisz „już jestem za stara”. Nic bardziej mylnego ! Owszem, powiedzmy sobie szczerze, że primabaleriną już nie zostaniesz, ale przecież nie o to chodzi. Tańczyć można zacząć w każdym wieku i za każdym razem przyniesie wiele pozytywnych aspektów. W tym poście skupimy się bardziej na pozytywach jakie taniec przynosi sferze psychicznej. Jeśli chcesz poznać pozytywne aspekty pod kątem fizycznym zajrzyj TUTAJ

Poczujesz się młodsza

Taniec to lekkość, subtelność, wyzwolenie – czy nie są to wartości kojarzone z młodością? Do tego spotkanie w grupie z innymi paniami, które również przychodzą się realizować, pośmiać, spędzić miło czas. Jednak co najważniejsze ćwiczenia wykorzystywane w balecie doskonale wpływają na poprawę elastyczności skóry, w tym również na zwalczenie cellulitu ;).

Odzyskasz harmonie i spokój psychiczny

Zajęcia baletowe to chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków – moment w którym liczysz się tylko Ty. Poprzez muzyką klasyczną wyciszysz myśli, skoncentrujesz się, uspokoisz zarówno ciało jak i umysł. Dzięki temu Twój układ nerwowy będzie spokojniejszy, a Ciebie nie będą wytrącały z równowagi błahe rzeczy.

Będziesz atrakcyjniejsza

Piękny wygląd – zauważą go inni jak i Ty sama. Ćwiczenia z baletu wspaniale wpływają na aparycję ciała – wysmuklają sylwetkę. Zajęcia z tańca klasycznego to nie morderczy trening kojarzony z siłownią. To m.in. spokojne ćwiczenia z wykorzystywaniem pilatesu czy jogi, dzięki którym będziesz czuła się zrelaksowana, a to doskonale wpłynie na kondycję Twojej cery. Skóra na twarzy nie będzie „zmęczona”, a wręcz promienna.

Zyskasz więcej energii

Spełnianie swoich marzeń, robienie coś co sprawia przyjemność – to wszystko składa się na dobre samopoczucie. A gdy czujemy się dobrze to energia nas roznosi. Endorfiny sprawiają, że chcemy działać i być aktywni. Praca, pranie, gotowanie, sprzątanie – te czynności przestaną być przytłaczające gdy poczujemy wewnętrzne spełnienie. Nikt nie jest robotem – każdy musi poczuć, że robi coś dla siebie i zyskuje nowe umiejętności. Chwila tylko dla Ciebie sprawi, że będziesz po prostu szczęśliwsza.

Obawy co pomyślą inni

Pierwsze pytanie – a co obchodzą Cię inny ? Myśl o sobie ! W dzisiejszych czasach wiele kobiet realizuje swoje pasje, dzięki temu są bardziej dowartościowane i wbrew pozorom są lepiej zorganizowane, szybciej i sprawniej radzą sobie z codziennymi obowiązkami. Myślisz sobie „skompromituje się” – na pewno nie ! Na zajęcia trafisz do grupy początkującej, a nie do zawodowych tancerzy. Na lekcji baletu dla dorosłych nauczyciele dobierają takie ćwiczenia, abyś mogła je bez problemu wykonać. Skrupulatnie tłumaczą każdy ruch, aby wypracować w Tobie grację. I kolejna obawa „Jak ja będę wyglądać w tym stroju baletowym ?” I tu odpowiadamy – ładnie ! I musisz w to uwierzyć :)

Kursy tańca

Na zajęcia taneczne można zapisać się uczęszczając regularnie np. 1 – 2 razy w tygodniu, a można wykupić jednorazowy kurs. Taki karnet może być również świetnym pomysłem na prezent np. na Dzień Matki ! Nie należy sugerować się jedną lekcją – jest to za mało, aby stwierdzić czy ta forma aktywności nam się podoba i czy spełnia nasze oczekiwania. Niech nie zrażają nas też tzw. zakwasy – ból mięśni oznacza, że nie oszczędzaliśmy się, a ćwiczenia przyniosą efekty. Jeśli nie wiesz jak się ubrać na lekcję baletu TUTAJ znajdziesz podpowiedź.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: