Zadzwoń Wiadomość

Przydatne akcesoria do baletu na wakacje - dzięki nim utrzymasz formę !

Przydatne akcesoria do baletu na wakacje - dzięki nim utrzymasz formę !

Wykorzystaj czas wolny!

Wakacje to doskonały moment, aby popracować nad słabszymi parametrami swojego ciała. Gdy w ciągu roku czas nas nieustannie goni przyszła pora na świadome i precyzyjne zaplanowanie swojego treningu. Należy pamiętać, że dwumiesięczna przerwa od ćwiczeń może bardzo negatywnie wpłynąć na sprawność i gibkość ciała. Ponadto po powrocie na lekcję baletu zakwasy będą nie do zniesienia. Dlatego ważna jest systematyczna praca nad sobą!
O tym jak balet ćwiczyć w domu znajdziesz informację TUTAJ.
Tym razem skupimy się na akcesoriach, które wzmocnią, uelastycznią konkretne partie mięśni, tak abyś od września wróciła na zajęcia taneczne pełna siły, energii i w doskonałej formie.

Guma do rozciągania

Baletnica powinna się rozciągać codziennie – chociaż 15 minut. Ćwiczenia te uprzyjemnić może guma do rozciągania. Taka guma dzięki zastosowanym pętlom umożliwia szereg rozmaitych ćwiczeń poprawiających elastyczność barków, nóg i pleców. Dodatkowo dzięki sile oporu wzmacnia ścięgna oraz mięśnie. Ćwiczenia z gumą do rozciągania można wykonywać na leżąco, siedząco jak i na stojąco.
A o to kilka przykładów ćwiczeń:
1. Połóż się na plecach, załóż pętle z jednego i drugiego końca gumy na stopach, a następnie unieś nogi w bok. Pamiętaj aby nogi były wykręcone w stawach biodrowych, palce powinny być zadarte, zwrócone w kierunku podłogi. Nie balansuj nogami, tylko leż w tej pozycji starając się rozluźniać mięśnie z każdym wydechem.
2. Usiądź w rozkroku, załóż pętle z jednego i drugiego końca gumy na stopach, trzymaj stopy zadarte i nogi wykręcone (kolana „patrzą” w sufit), następnie powoli pochyl się do przodu. Pamiętaj aby nie głowę położyć na podłodze a brzuch! Pilnuj by nie zamknąć nóg do środka. Nie balansuj, tylko z każdym wydechem rozluźniaj mięśnie i pochylaj się do przodu.
3. Stań na wykręconej nodze przy stole lub parapecie (tak abyś mogła się podeprzeć), zahacz prawą stopę o jedną pętle, lewą ręką trzymaj drugi koniec gumy. Unieś prawą nogę w bok, ręka niech ciągnie gumę. Pamiętaj aby unoszona noga była wykręcona w stawie biodrowym.
4. Stań na wykręconej nodze przy stole lub parapecie (tak abyś mogła się podeprzeć). Zahacz jedną pętle gumy na lewym ramieniu, a drugi koniec gumy o prawą nogę. Unieś nogę do tyłu (do pozy arabesque). Przy tym ćwiczeniu miej uczucie jakby plecy „chciały się skleić” z podnoszoną nogą.

Skakanka

Skoki przez skakankę to doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej oraz koordynacji. To też świetny przyrząd do urozmaicenia naszego treningu- z nią nie ma nudy! Skacząc przez skakankę angażujemy mięśnie ramion, ud, łydek, pośladków, brzucha- czyli niemalże wszystkie mięśnie naszego ciała. Skakanie na skakance również sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza metabolizm. Nawet skakanie 10-15 minut dziennie przyniesie niesamowite efekty!
Jak skakać ? Napnij mięśnie całego ciała, skacz:
1. Obunóż – wykonuj nisko skoki;
2. Przeskakując z nogi na nogę unosząc kolana;
3. Dwa razy zakręć skakaną na jeden skok, kolana unieś do brzucha.

Gumy oporowe

O zaletach gum oporowych wspominaliśmy pod tematem Jak zacząć ćwiczyć? Polub z nami sport i aktywność fizyczną.
Doskonale we wzmacnianiu mięśni sprawdzą się gumy oporowe typu POWER BAND. Zapewniają one wszechstronny trening działający na sprawność i kondycję fizyczną. Gumy te mają zróżnicowany zakres oporu, dzięki czemu pozwalają dostosować ćwiczenia do poziomu zaawansowania i sukcesywnie zwiększać obciążenie, co sprawia że mięśnie będą równomiernie nabierać siły. Jeśli chcemy skupić się na mięśniach nóg, bioder czy pośladkach doskonale posłużą nam gumy typu HIP BAND wykonane z mocnej, odpornej na uszkodzenia bawełny z dodatkiem lateksu, są bardzo wygodne w użyciu i pozwalają na szeroki dobór ćwiczeń. .

Hula hop

Myślisz „serio?” – tak serio ! :) To doskonała zabawa, ale i wspaniałe efekty. Kręcenie obręczą świetnie modeluje sylwetkę, sprzyja formowaniu się ładnej talii, wzmacnia mięśnie brzucha. Jeśli jesteś początkująca najpierw opanuj kręcenie nad pasem. Ugnij delikatnie kolana, delikatnie wprowadź w ruch hula hop, wykonuj malutkie kółeczka biodrami tak aby obręcz się kręciła wokół Twojego pasa. Jesteś już bardziej zaawansowana? Kręć tak aby hula hop wędrowało w górę i w dół. Przyrząd ten można również wykorzystać do modelowania rąk lub nóg.

Turn board

O tym nowoczesnym przyrządzie i jak na nim ćwiczyć znajdziesz informację TUTAJ. Dzięki tej niepozornej deseczce TURN BOARD wypracujesz równowagę, balans ciałem, poprawisz technikę wykonywania obrotów i piruetów.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: