Zadzwoń Wiadomość

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz taneczny ? – pozwól się przekonać !

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz taneczny ? – pozwól się przekonać !

Zabawa połączona z pasją

Obozy tematyczne zyskują coraz większą popularność. W końcu czy może być coś lepszego dla dziecka od zabawy połączonej z jego pasją? Jeśli Twoje dziecko uwielbia tańczyć to warto wysłać je tam gdzie pogłębi swoje umiejętności taneczne, zyska nowe doświadczenia oraz dostanie dodatkowy „zastrzyk” energii i inspiracji.

Na czym polega obóz taneczny?

Martwisz się, że Twoje dziecko nie da rady, będzie za bardzo zmęczone, a przecież wakacje są po to by odpocząć – nic bardziej mylnego. Przeważnie dzieci na obozach tanecznych dzielone są na grupy w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Młodsze dzieci mają znacznie mniej zajęć i bardziej prowadzone są w formie zabaw. Młodzież natomiast ma intensywniejsze zajęcia nawet 3 – 4 razy dziennie (dzięki temu się bardziej zmęczą i nie będą miały siły na robienie głupot) :). Oprócz warsztatów z tańca jest także czas na codzienną zabawę, wyjście na spacer oraz czas wolny i odpoczynek. Pozytywnym aspektem takiego wyjazdu jest to, że dziecko poznaje „dobre nawyki” żywieniowe. Często prowadzone są wykłady z zakresu dietetyki, co jest bardzo ważne dla przyszłego tancerza jak powinien prawidłowo się odżywiać, aby mieć siłę i utrzymać szczupłą sylwetkę. Dzieci uczą się także jak regenerować ciało po intensywnym wysiłku fizycznym, jak mogą sobie pomóc gdy doskwierają zakwasy, czyli zgłębiają wiedzę z tematu odnowy biologicznej. Stanowi to bardzo ważny dział, aby pozostać w formie przez długie lata i uniknąć wielu niebezpiecznych kontuzji. My również podpowiadamy jak zregenerować ciało po wysiłku fizycznym – odwiedź naszego bloga TUTAJ

Poznanie nowych styli tanecznych

Obozy są wypełnione różnymi stylami tanecznymi po to, aby dziecko mogło poznać ich jak najwięcej. Balet, taniec jazzowy, modern jazz, funky jazz, brodway jazz, taniec współczesny, contemporary, hip hop i jeszcze długo można by wymieniać. W zależności od stopnia zaawansowania jedni poznają dopiero podstawy, inni będą kontynuować naukę, ale w jednym i w drugim przypadku dzieci zyskują nowe umiejętności, które po obozie będą mogły poszerzać, bo będą wiedziały który styl przypadł im najbardziej do gustu, a który nie. Dodatkowo obóz taneczny pozwala podtrzymać formę. Niestety czasem ciężko jest się „zmusić” do ćwiczeń w domu (podpowiadamy jak nie wypaść z formy w czasie wakacji TUTAJ. Wyjeżdżając na obóz taneczny zapewnione są codzienne, systematyczne ćwiczenia!

Taneczna przyjaźń

Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest poznawanie nowych kolegów i koleżanek. A jeśli dzielą tą samą pasję ? Lepiej być nie może! Wspólne wymienianie się doświadczeniami, inspirowanie się, dawanie sobie porad, zgłębianie ciekawostek tanecznych. Dzieci nawzajem się motywują, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej chętne do doskonalenia swoich umiejętności.

Od jakiego wieku można posłać dziecko na obóz taneczny?

Oczywiście zawsze wszystko zależy od dziecka i jego dojrzałości emocjonalnej. Jednak czasem to bardziej rodzice przeżywają niż samo dziecko. Przy dobrze dobranej kadrze nawet już ośmioletnie dzieci mogłyby wyjechać na tygodniowy obóz. Będą tęsknić, to oczywiste i dlatego w przypadku pierwszego wyjazdu warto wybrać miejsce, gdzie można by „w razie czego” podjechać i odebrać dziecko. Należy dać dzieciom szanse, małymi krokami pozwolić im się usamodzielniać w środowisku dla nich przyjaznym. Przekonaliśmy Cię? TU dowiesz się co zabrać na obóz taneczny.

Alternatywnie – warsztaty z tańca

Nie jesteś przekonany do obozu tanecznego? Uważasz, że to jeszcze za wcześnie? Wyślij swoje dziecko na warsztaty taneczne. Jakie zajęcia wybrać ? Dowiesz się klikając TUTAJ

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: