Zadzwoń Wiadomość

Książki o balecie dla dzieci i młodzieży – pobudzą wyobraźnię i zainspirują

Książki o balecie dla dzieci i młodzieży – pobudzą wyobraźnię i zainspirują

Na plażę, w podróży, wieczorami przed snem...

Czas wakacji to zabawa, odpoczynek, ale i wspaniały moment do rozwoju i pogłębiania swojej wiedzy. Propozycję książek dla dorosłych tancerek opisywaliśmy TUTAJ. Tym razem przedstawiamy pozycje idealne dla najmłodszych tancerek. W naszych propozycjach znaleźć można książki, które edukują, ale i takie, których historie pomogą dojrzewającym tancerkom przebrnąć przez ten trudny okres.

Tadeusz Rybicki, Katarzyna K. Gardzina – Kubała „Bajki baletowe”

Każda baletnica powinna znać najpopularniejsze spektakle baletowe, do których m.in. należą: „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Kopciuszek”. Czasem jednak oglądając dany spektakl nie wszystko jest w pełni zrozumiałe. Dlatego też powstała seria bajek baletowych, która przybliża libretta najbardziej znanych spektakli. Napisane prostym językiem. Piękne ilustracje. A oprócz bajki każda książka zawiera krótki esej opowiadający o powstaniu utworu, najważniejsze informację o twórcach, słowniczek pojęć baletowych. Tytuły dostępne w serii: Coppelia Don Kichot Dziadek do orzechów Jezioro Łabędzie Kopciuszek Korsarz Pulcinella Romeo i Julia Śpiąca Królewna

Barfety Elisabeth 5 tomów:

  • Baletnice. Przyjaciółki i rywalki”

„Trzy dziewczynki i tylko dwie role w przedstawieniu. Czy lepiej wygrać, czy mieć prawdziwą przyjaciółkę? Wielkie zamieszanie w elitarnej szkole baletu – ogłoszono konkurs! Najlepsze uczennice zagrają w przedstawieniu w operze w Paryżu. Ale role są tylko dwie, a Constance, Zoya i Maya to trzy przyjaciółki. Każda z nich jest inna, ale wszystkie mają to samo marzenie: zostać najlepszą baletnicą i tańczyć na scenie jak księżniczka.

  • Baletnice. Prawie idealna

„Żeby strach nie odciągnął nas od marzeń… Chyba każda z nas chce być idealna. Tak jak Constance, która nawet kok ma zawsze perfekcyjnie upięty. Podczas ważnego występu w Operze Garniera młoda baletnica niespodziewanie upada, i to już na samym początku tańca. Co za katastrofa! Tak bardzo bała się popełnić błąd, że strach ją pokonał. Czy to przekreśli jej największe marzenie, by zostać sławną baletnicą? Czy miłość do tańca i przyjaźń wystarczą, by mogła się podnieść po tym upadku?

  • Baletnice. W cieniu brata

„Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz. Colin ma już dość porównywania go ze starszym bratem. Nauka w elitarnej szkole baletu jest wielkim wyzwaniem, ale tam cały czas ktoś przypomina chłopakowi o jego słabościach. Marzenia o byciu tancerzem zaczynają blaknąć. Zbliżają się ważne przesłuchania. Czy to możliwe, że ten niski, chudy i niepozorny blondyn zostanie wybrany i wystąpi w spektaklu wyreżyserowanym przez mistrza? Może właśnie wtedy w końcu dostrzeże go śliczna i tajemnicza Constance?”

  • Baletnica. Mała buntowniczka

„Pozostać sobą czy dopasować się do grupy? Kto jest największym łobuzem w paczce przyjaciół z elitarnej szkoły baletu w Paryżu? Oczywiście Zoya! Rudowłosa dziewczyna z Korsyki, która zawsze się spóźnia i ponad wszystko lubi się wygłupiać. Zwłaszcza wtedy, gdy nauczyciele wymagają od uczniów posłuszeństwa. Jednak dopiero zniszczenie kostiumu słynnego tancerza wpędza ją w naprawdę poważne tarapaty. Czy dziewczynka zostanie wyrzucona ze szkoły? Co z ważnym przedstawieniem? Przecież Zoya zawsze marzyła o balecie. Ale skoro nie umie i nie chce się dostosować, to może jej miejsce jest gdzie indziej?”

  • Baletnica. Wschodząca gwiazda

„Przyjaciela możesz znaleźć tam, gdzie się tego nie spodziewasz! Pamiętnik Sofii zniknął bez śladu, a wraz z nim zostały wykradzione jej największe sekrety i trudne wspomnienia z pierwszych dni w Paryżu. Gdy przyjechała z Włoch do szkoły baletu, myliły jej się nie tylko kroki podczas prób i francuskie słówka z włoskimi, ale nawet przystanki autobusowe. Jej współlokatorki często z tego żartowały. Krótko po zniknięciu dziennika Sofia dostaje tajemniczy mail od osoby ukrytej pod nickiem Upiór w operze. Czy to wiadomość od kogoś, kto zabrał pamiętnik dziewczyny? Jej tajemnice nie mogą przecież wyjść na jaw!”

Reddy Swapna „Baletowa ekipa. Zatańczymy”

„Jedna dziewczynka, cztery króliczki i wspaniała baletowa przygoda! Millie to wesoła sześciolatka, która kocha balet. Gdy dowiedziała się, że weźmie udział w przedstawieniu tanecznym, od razu wzięła się do pracy. Ćwiczyła w każdej wolnej chwili. Niestety wkrótce zaczęła mieć wątpliwości. Nie była pewna, czy będzie miała odwagę wystąpić przed publicznością. Przyjaciele z Baletowej Ekipy, puchate króliczki, raczej nie mogły jej w tym pomóc – w końcu nikt nie może dowiedzieć się o ich istnieniu. Czy Millie uda się pokonać tremę? Wszystkiego dowiesz się z kolejnej części przygód Baletowej Ekipy! Seria Baletowa Ekipa to wspaniałe książki o przyjaźni, pokonywaniu trudności i relacjach z rówieśnikami. To idealna propozycja dla małych fanek tańca i baletu – do czytania samodzielnego lub z rodzicami.”

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: