Zadzwoń Wiadomość

Body baletowe, strój do tańca, kostium gimnastyczny – jaki wybrać dla dziecka ?

Body baletowe, strój do tańca, kostium gimnastyczny – jaki wybrać dla dziecka ?

Sezon taneczny czas zacząć

Wybór ubrań do tańca ma ogromne znaczenie, odpowiednie dobranie stroju do charakteru zajęć ma odzwierciedlenie na odczuwany komfort, a co za tym idzie jakość wykonywanych ćwiczeń. Na rynku dostępne jest wiele modeli dziecięcych kostiumów tanecznych i gimnastycznych, ale na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie dodatki i akcesoria do tańca są niezbędne ? Poniżej na wszystko znajdziesz odpowiedź!

Dziecięce body baletowe do przedszkola

W niemalże prawie każdym przedszkolu jest możliwość zapisania dziecka na zajęcia baletowe. Dla małej, początkującej baletnicy strój do tańca jest praktycznie ważniejszy niż same ćwiczenia. Dziecięce body na balet musi być wygodne, wykonane z miękkiego i przyjemnego dla skóry materiału, ale przede wszystkim musi się łatwo zakładać. Spódniczka baletowa to bardzo ważny element garderoby baletnicy, a najlepiej zmotywuje do tańca spódniczka wykonana z tiulu. Przy wyborze zwrócić należy uwagę, aby nie była wiązana tylko na gumie. I na koniec buty baletowe czyli baletki. Najważniejsze, aby były dopasowane i miękkie, tak, aby umożliwiały swobodną pracę stóp.

Poznaj propozycję dziecięcego stroju baletowego od naszego sklepu Arabesque:

  • Bawełniane body Klara z rękawem ¾ - doskonały, miękki i elastyczny materiał. Body do baletu dostępne jest w 4 kolorach: białym, czarnym, różowym, błękitnym.
  • Tiulowa spódniczka Effie – wykonana na gumie pokrytej atłasową lamówką. Każda dziewczynka poczuje się w niej jak baletowa księżniczka.
  • Płócienne baletki Cinderella – dopasowują się za pomocą ściągających gumek, posiadają dwudzielną podeszwę, są niezwykle wygodne.

Dziewczęcy strój na balet

„Zabawa w balet” przerodziła się już w coś poważniejszego ? Widzisz u swojej córki potencjał, dlatego pragniesz posłać ją na lekcję tańca klasycznego pod okiem doświadczonego pedagoga. Przeważnie w takich grupach tanecznych narzucone są jednakowe kostiumy do ćwiczeń. Jednolity ubiór uczennic daje estetyczne wrażenie, nikt się nie wyróżnia, żadna dziewczynka nie czuje się gorsza, ani lepsza. Poza tym nauczyciel wie jak dobrać odpowiedni kostium taneczny. Jeśli jednak jest inaczej to należy zwrócić uwagę, aby body do baletu nie miało zapięcia w kroku, tylko zakładane było przez dekolt. Spódniczka natomiast nie może przeszkadzać w ćwiczeniach wykonywanych na podłodze, czyli zamiast tiulowej lepiej wybrać szyfonową. Baletki najlepiej sprawdzą się płócienne z dwudzielną podeszwą. Nie można również zapomnieć rajstopach, tu warto zainwestować w specjalistyczne baletowe w białym kolorze. Rajstopy do baletu nie puszczają oczek, są miękkie i bardzo wygodne. Każdej baletnicy przyda się również zastaw akcesoriów do uczesania koczka, tj. szpilki, wsuwki, siatka na koka.

Propozycja kompletnego stroju na balet dostępna w naszym sklepie Arabesque:

  • Body Aurora –miękkie, bawełniane body baletowe wraz z wszytą asymetryczną tuniczką wykonaną z szyfonu.
  • Body Julia + Tuniczka Sylphide – klasyczne body na ramiączkach oraz lekka, szyfonowa tuniczka Profesjonalne rajstopy do baletu – elastyczne, trwałe i wygodne
  • Cieliste baletki Cinderella – idealnie dopasowane do kształtu stopy.

Strój gimnastyczny na rytmikę dla dziewczynki

Strój na rytmikę przede wszystkim musi być elastyczny i nie może krępować ruchów. Może to być koszulka i legginsy. Może to być również body gimnastyczne założone do sportowych legginsów i skarpety antypoślizgowe.

Dziewczęcy kostium na gimnastykę

Gimnastyka to wspaniała dyscyplina która rozwija w dzieciach gibkość ciała, koordynację ruchową i sprawność fizyczną. Dla jak najlepszych efektów należy wybrać strój który przyniesie pełen komfort, czyli taki, który jest elastyczny, wygodny i wykonany z dobrej jakości materiału. Na zajęcia gimnastyczne spódniczka się nie przyda, będzie tylko „przeszkadzać” w trakcie nauki różnych ewolucji takich jak: przewrót w przód, mostek, przerzut bokiem itd. Najlepsze body na gimnastykę będzie to, które uszyte jest z Lycry. Takie jak dostępne w ofercie naszego sklepu baletowego –body Carmen lub body Odylia. Materiał ten świetnie przylega do ciała, ale pozwala na jego pełną swobodę ruchu, ponadto jest niezwykle odporne na uszkodzenia, szybko schnie i nie gniecie się. Do tego sportowe legginsy, a na stopy skórzane napalcówki lub baletki.

Strój do ćwiczeń tanecznych

Tak jak powyżej tak i na zajęcia z różnych stylów tanecznych body dziecięce musi dać pełen komfort i swobodę ruchu. Nie może być tak, że zamiast skupić się na technice wykonywania danego ćwiczenia, dziecko zastanawia się czy mu strój nie spadnie, albo że go „coś” drapie czy uciska. Dlatego niezależnie od rodzaju zajęć tanecznych najlepiej sprawdzi się klasyczne body baletowe. Mogą być one założone zarówno do legginsów jak i szyfonowej spódniczki. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na obuwie taneczne. Do tańca współczesnego czy modern jazzu, w którym ćwiczenia wykonuje się na boso niezbędne będę bezpalcówki. Ochronią one stopy przez otarciami. Do tańca jazzowego, hip hopu, disco dance potrzebne są miękkie buty sneakery, które umożliwiają wejście na tzw. półpalec.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: