Zadzwoń Wiadomość

6 powodów dla których warto zapisać dziecko na balet

6 powodów dla których warto zapisać dziecko na balet

Słyszysz balet i myślisz : ból, płacz, kontuzje, pokrzywione nogi, zdarte palce…

Nic bardziej mylnego ! Zajęcia baletowe to wspaniała forma kształtująca wiele cech motorycznych dzieci takich jak gibkość ciała, wzmocnienie całego gorsetu mięśniowego, czy siłę mięśni.

Balet to wspaniała kultura w jakiej będzie wychowywane Twoje dziecko

Przeważnie zajęcia baletowe dla dzieci prowadzone są w formie zabaw i opowieści ruchowej. Nie trzeba się więc obawiać ciężkich i męczących lekcji zaczynających się od drążka, a kończących na bolesnym rozciąganiu. Dzieci poprzez z góry ustalone zasady uczą się specyficznej, ale jakże pięknej kultury tańca. Należą do nich stroje baletowe. Kostiumy na balet dla dziewczynek powinny być jednakowe, gdyż uczy to estetyki. Kompletny strój do baletu dla dziewczynek tworzą białe rajstopy, dzięki którym z łatwością można dostrzec napięcie mięśniowe nóg i korygować ich ustawienie. Dziecko uczy się w ten sposób pewnego rodzaju dyscypliny i jest bardziej zmotywowane do większej pracy nad swoimi parametrami ciała.

Balet rozwija wyobraźnię każdego dziecka !

Zajęcia baletowe, poprzez improwizację taneczną pozwalają dziecku zamienić się w kogo tylko chce – piękną księżniczkę, kolorowego motylka, czy w eleganckiego łabędzie. Muzyka klasyczna pobudza wyobraźnię każdego dziecka, pozwalając mu na wyrażenie swoich emocji. Odzież do baletu: taka jak spódniczka tutu, pomagają przenieść się w magiczny świat tańca. Ubranie baletowe jak np. Biała tuniczka baletowa potrafi sprawić, że dziecko nie czuje się jakby było na sali, ale tańczy wśród innych łabędzi na deskach teatru :)

Balet uczy precyzji, wytrwałości i cierpliwości

Te trzy cechy, mają swoje pozytywne odzwierciedlenie również w życiu codziennym. Poprzez wpajanie zasad takich jak „na zajęciach zawsze ćwiczymy w precyzyjnie uczesanym koczku”, „strój do baletu jest zawsze czysty”, „nie wychodzi ćwiczenia – powtarzamy jeszcze raz” ; „ nad szpagatem trzeba pracować systematycznie” i można tu wymieniać jeszcze wiele innych przykładów, najważniejsze jest to, że dziecko dostrzega, że nic „nie przychodzi samo”, a praca przynosi efekty.

Balet to sposób na prawidłową postawę ciała

Czy ktoś widział kiedykolwiek pogarbioną baletnicę? Niemożliwe! Kostiumy baletowe dla dziewczynek, dzięki swojej formie z łatwością zdradzają zgarbione plecy, czy wystający brzuszek, dzięki czemu z łatwością, można to korygować. Zajęcia baletowe uczą utrzymywania prostych pleców i ramion w dole, wzmacniają mięśnie brzucha, przez co sylwetka staje się smuklejsza.

Zajęcia taneczne wspierają pamięć ruchową

Poprzez zapamiętywanie początkowo krótkich kombinacji tanecznych, później coraz to dłuższych układów, dziecko kształtuje swoją pamięć ruchową, która wspomaga takie procesy jak uczenie się.

Mamy nadzieję Drodzy Rodzice, że chociaż trochę udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości, co do negatywnego oddziaływania zajęć baletowych na Wasze dzieci i przekonać Was, że ta forma ruchu wspaniale wpłynie na ich wszechstronny rozwój. Nasz sklep internetowy oferuje Wam ubrania do tańca zgodne z panującą estetyką baletu.

Zapraszamy na szybkie i wygodne zakupy!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod