Zadzwoń Wiadomość

Ocieplacze baletowe - co to właściwie jest i do czego służą?

Ocieplacze baletowe - co to właściwie jest i do czego służą?

Ocieplaczem baletowym nazywamy wszelkie bolerka, getry, kombinezony, buty...

które służą tancerzom do szybszego rozgrzania struktur układu mięśniowego takich jak stawy, więzadła, mięśnie oraz do utrzymania ich temperatury po wysiłku fizycznym. Korzystanie z baletowej odzieży ocieplającej zmniejsza ryzyko kontuzji i przeciwdziała przeziębieniu organizmu.

Profesjonalni tancerze doskonale znają konsekwencje niestosowania ocieplaczy baletowych, ale jak to jest z dziećmi, których zajęcia nie są tak bardzo intensywne?

Należy zdać sobie sprawę z tego, że na sali, gdzie odbywają się zajęcia ruchowe nie może panować zbyt wysoka temperatura, dlatego samo wejście na rozgrzewkę może nie być przyjemne w samym body baletowym. Zakładając już na początku bolerko baletowe zostaje zachowana dobra temperatura ciała dziecka, dzięki której wspomagana praca mięśni. Wychłodzone ciało potrzebuje więcej czasu na tzw. rozruch :) A po skończonej lekcji baletu – niby szybkie przejście z sali do garderoby, ale pamiętać należy, że dziecko wychodzi całkowicie rozgrzane ! Nie mając nic na sobie prócz body baletowego, wystarczy lekki przeciąg, a przeziębienie gotowe.

Jak zabezpieczyć swoje dziecko przed wychłodzeniem mięśni

Oczywiście nie musimy swojej córki od razu ubierać w kombinezon, czapkę i szalik :) Na początek wystarczy bawełniane bolerko baletowe. Dobrze jest zwrócić uwagę na sposób zakładania – czyli taki, który będzie najprostszy dla Waszego dziecka, aby mogło samodzielnie ubrać się lub rozebrać w trakcie zajęć. Ocieplacz baletowy dla małych tancerek powinien być krótki, przylegać do ciała, a materiał powinien być przyjemny w dotyku i dobrze przepuszczać powietrze (nie chcemy zagotować dzieci). Warto więc szukać bawełnianego bolerka baletowego zapinanego na rzepy, takie jak bolerko Lise, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Kolejna ważna część ocieplaczy baletowych każdej baletnicy stanowią getry. Dzieciom najlepiej posłużą te krótkie, które nie będą przeszkadzały w trakcie ćwiczeń. Getry baletowe doskonale utrzymują ciepło łydek, a po zakończonej lekcji sprawdzą się również doskonale jako ocieplacze na stopy. I chociaż getry baletowe nie są niezbędnym elementem, to wykształcają u Twojej córki bardzo dobry nawyk na przyszłość jakim jest dbałość o ciało po treningu.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod