Zadzwoń Wiadomość

Niezbędne akcesoria na balet - czyli to co powinna mieć każda baletnica

Niezbędne akcesoria na balet - czyli to co powinna mieć każda baletnica

Napalcówki, wsuwki do włosów a może mocna gumka do włosów?

Świat nie stoi w miejscu, wszystko idzie do przodu i choć do niedawna jeszcze baletnice wpychały sobie watę w pointy, żeby uchronić swoje stopy przed bólem, to dziś aż roi się od przeróżnych gadżetów i akcesoriów do tańca przynoszących komfort tancerzom. Tylko które z nich są tak naprawdę niezbędne ? Postaramy się Wam podpowiedzieć :)

Akcesoria baletowe potrzebne, aby wykonać perfekcyjny koczek

To co wyróżnia baletnicę to m.in. perfekcyjnie uczesany koczek i prawda niestety jest taka, że nie da się go zrobić za pomocą dwóch gumek do włosów :) Więc jeśli chcemy, aby fryzura naszego dziecka była zgodna z etyką tańca klasycznego, a do tego przetrwała całą jego lekcję należy zaopatrzyć się w:

  • Mocną gumkę do włosów jako, że kitka jest fundamentem trwałego koczka;
  • Szpilki do koka – jeśli włosy Twojej córki są długie/ grube lepiej wybrać 60 mm, jeśli krótkie wystarczą 45 mm. Warto zwrócić uwagę na zakończenia szpilek – te z okrągłymi zakończeniami są znacznie lepsze dla dzieci, bo nie ciągną włosów;
  • Siatkę na koka – dzięki niej, włosy z koczka nie będą odstawać;
  • Wsuwki do włosów – spinamy nimi grzywkę lub włosy, które nie sięgają do koczka.

Guma do rozciągania – w końcu szpagat to podstawa

Rozciąganie bywa bolesne, ale jeśli odbywa się ono systematycznie nie powinno stanowić problemu zwłaszcza dla młodego organizmu. Warto wspomóc gibkość ciała swojego dziecka gumą do rozciągania. Nie dość, że uatrakcyjniają wykonywanie ćwiczeń, to również w znacznym stopniu je ułatwiają i uprzyjemniają rozciąganie.

Trzeba pić wodę, więc dobrze jest mieć swój bidon

Każdy wie, że w czasie zajęć tanecznych należy organizm odpowiednio nawadniać. Ma to ogromny wpływ na to, żeby trening był przyjemny, a co najważniejsze skuteczny. Dlatego już od pierwszych zajęć należy uczyć dzieci sięgania bo butelkę z wodą, ma to wpływ na kształtowanie zdrowego nawyku. A jak wiadomo dziecko będzie chętniej piło ze swojego bidonu, niż z plastikowego kubeczka.

Trzeba chronić stopy, czyli o akcesoriach baletowych na nogi

Po skończonych zajęciach, albo w czasie przerwy stopy należy odpowiednie „ocieplić” i nie trzeba od razu kupować specjalistyczny butów ocieplających, które są dość drogie. Na początek dzieciom wystarczą ocieplacze baletowe takie jak getry bawełniane lub wełniane. Jeśli styl taneczny wymaga gołych stóp warto zainwestować w bezpalcówki do tańca, które zapobiegają zdzieraniu się skóry i znacznie podnoszą komfort wykonywania np. piruetów. Obowiązkowym elementem każdej baletnicy tańczącej na pointach są wkładki do point. Idealnie sprawdzą się te silikonowe – niwelują ból i chronią przed urazami.

Trzeba podkreślić swoją pasję

Może np. jakimś gadżetem tupu bransoletka, breloczek, naszyjnik. Dziewczynki bardzo lubią tego typu ozdoby. Jest to w pewien sposób symbol, do czego dziecko dąży i co mu imponuje.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod