Zadzwoń Wiadomość

Zajęcia, które wspomogą umiejętności każdej baletnicy

Zajęcia, które wspomogą umiejętności każdej baletnicy

Akrobatyka, taniec jazzowy, a może nowoczesny...?

Taniec klasyczny jest podstawą każdego tańca. Nabywając podstaw techniki baletu, opanowanie kolejnego stylu tanecznego nie powinno stanowić problemu. Zastanawiasz się jakie zajęcia będą współgrać z zajęciami baletowymi? Postaramy się podpowiedzieć!

Akrobatyka – sprawność, gibkość, koordynacja

Zajęcia akrobatyczne dla dzieci nie dość, że dodatkowo wpływają na poprawienie gibkości ciała, to jeszcze doskonalą ich koordynacje fizyczną. Ćwiczenia gimnastyczne świetnie wzmacniają mięśnie całego ciała. Wykształcają sprawność fizyczną poprzez naukę najpierw prostych ćwiczeń takich jak: przewrót w przód i w tył, świeca, przechodząc stopniowo do coraz trudniejszych takich jak: mostek, przerzut bokiem, stanie na rękach, przejście w przód i tył.

Taniec jazzowy – rytmika, izolacja, świadomość ciała

Styl tańca jazzowego opiera się na zasadach tańca klasycznego, jest jednak on bardziej dynamiczny, ćwiczony przy muzyce rozrywkowej. Bardzo dobrze wykształca poczucie rytmu. Doskonale także uczy izolacji ciała, napinania i rozluźniania mięśni i co najważniejsze świadomości swojego ciała. Taniec jazzowy wyzwala radość i pozytywną energię.

Taniec współczesny – emocje, ekspresja, oddech

Zajęcia z tańca współczesnego pozwolą na uwolnienie emocji. Uczą przede wszystkim ekspresji, wyrazistości ruchu. Są to też niezwykle wartościowe zajęcia pod względem nauki oddechu, oraz wsłuchania się w swoje ciało.

Taniec nowoczesny – dynamika i improwizacja

A może warto spróbować czegoś bardziej szalonego i żywiołowego? Zajęcia z tańca nowoczesnego pomogą rozładować nadwyżkę energii i uwolnić endorfiny. Kształcą w zakresie improwizacji i wspomagają pamięć ruchową.

To są nasze propozycje dodatkowych zajęć tanecznych wartych uwagi. A Ty, które zajęcia wybierzesz ?

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod