Zadzwoń Wiadomość

Jak wspierać dzieci w pasji do tańca

Jak wspierać dzieci w pasji do tańca

Zainteresuj się , pytaj, zaskocz swoją wiedzą...!

Twoja córka zakochana jest w balecie? Wszystko co robi, chce nosić i posiadać związane jest z tańcem? To wspaniale, bo to oznacza, że ma pasję! A Ty jako rodzic powinieneś pokazać, że się tym cieszysz, akceptujesz i wspierasz!

Pokaż do czego dąży, wskaż wzór do naśladowania!

W świecie epoki internetu nie trudno jest o znalezienie filmu z wybitnymi baletnicami tańczącymi wariacje klasyczne z najsłynniejszych spektakli baletowych. Pokaż je swojej córce, obejrzyjcie razem, zachwycając się pięknem i prezentowanym kunsztem.

Interesuj się, zadawaj pytania

Twoja córka wróciła z zajęć z baletu – zapytaj czego się nauczyła, albo jak nazywa się nowa poza, którą dzisiaj wykonała. Uwierz, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe, chwaląc się przed Tobą nową wiedzą. Także na każdych następnych zajęciach będzie starało się lepiej zapamiętywać nazwy ćwiczeń, bo będzie wiedziało, ze Ty również jesteś tym zainteresowany.

Zaskocz wiedzą

Postaraj się zaskoczyć swoją córkę jakąś baletową ciekawostką :) Np. skąd pochodzi balet ? Jaki jest popisowy numer baletowy? Na pewno jej bardzo tym zaimponujesz. P.S. Balet pochodzi z Włoch, dzięki maskaradom karnawałowym. A to czym najbardziej baletnica może się pochwalić to dużą ilością wykonywanych fouette :)

Dużo chwalić

Nic tak nie motywuje dziecko jak pochwała typu: „Ale pięknie to robisz!” „Wow ! Ja bym tak w życiu nie zrobiła!”. Czasami dziecko czuje się niedocenione, tym bardziej wtedy musi ono zostać zauważone i dowartościowane. Należy chwalić pracę i trud włożony w wysiłek, bo postępy zazwyczaj przychodzą trochę później.

Zauważać postępy

Nie traktuj swojego dziecka „ćwiczy, to niech ćwiczy, przynajmniej ma zajęcie”. Pokaż, że jest to dla Ciebie ważne i zauważasz, to, że Twoja córka staje się coraz lepsza. Przykład: „Już siedzisz w szpagacie, a rok temu, nawet o tym nie marzyłaś.”

Zadbaj o wygląd i gadżety

Przeważnie nowy, piękny, w ulubionym kolorze strój baletowy motywuje najbardziej :) Ale nie chodzi tu oczywiście o kupowanie co miesiąc nowego body do tańca ! Wystarczy raz na jakiś czas nowa spódniczka tiulowa, czy kostium baletowy, czy nawet naszyjnik z postacią baleriny, który z pewnością podsyci zapał do tańca.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod