Zadzwoń Wiadomość

Balet to podstawa każdego tańca

Balet to podstawa każdego tańca

Od tańca klasycznego wszystko się zaczyna

Zapisałaś córkę na balet, ale ona jest pełna ekspresji, emanuje energią, kocha tańczyć. Zapewne taniec jazzowy, lub taniec współczesny to jest jej żywioł. Jednak nie rezygnuj z zajęć baletowych! A wiesz dlaczego ? Ponieważ balet jest podstawą każdego tańca! A my powiemy dlaczego…

Ponieważ… Balet uczy prawidłowej postawy w tańcu.

Już na pierwszych zajęciach z baletu dzieci uczą się trzymania prostej sylwetki, opuszczania ramion, napinania mięśni brzucha i pośladków. Stąd też wymagane są dopasowane body, które ułatwiają nauczycielowi korygowanie sylwetki. Ten model postawy ciała jest egzekwowany za każdym razem i  przy każdym ćwiczeniu, aby ciało nabyło nawyku ruchowego. Zaczynając naukę nowego stylu tanecznego, zacznie się ją z już prawidłowo ustawionym ciałem.

Ponieważ… Podstawowe ruchy i pozycje baletowe wykorzystuje się w innych stylach tanecznych.

Demi plie, Battement tundu, Rond de jambe par Terre, Sisonne, Pique, … i można tak by wymieniać dalej ćwiczenia, skoki i piruety, które przeplatają się w moder jazz’ie, funky jazz’ie, tańcu współczesnym, contemporary dance itd. Im lepiej będą opanowane podstawy tańca klasycznego, tym lepsze będą uzyskiwane efekty w innych stylach tanecznych.

Ponieważ… Balet kształtuje gibkość ciała.

Im bardziej tancerka jest rozciągnięta, tym bardziej będzie miała imponujące ruchy w tańcu – wyżej podniesie nogę, mocniej przegnie kręgosłup, wyskoczy demonstrując szpagat w powietrzu. A te wszystkie elementy pojawiają się w kombinacjach i choreografiach tanecznych i to one właśnie budzą zachwyt. >

Ponieważ… Balet uczy precyzyjnego wykonywania ruchu.

Technika tańca klasycznego jest bardzo wymagająca. Żaden styl nie nauczy tak szczegółowej precyzji ruchów i czystości jego wykonania. Jeden ruch potrafi być rozdzielony na czynniki pierwsze, aby dokładnie poczuć technikę i zapamiętać które partie mięśniowe należy użyć, aby ten ruch wykonać.

Ponieważ… Doskonali płynność i lekkość w tańcu

Cały szereg ćwiczeń ramion, nóg, korpusu prowadzi do wyuczenia płynności i delikatności wykonywania danego ruchu. Ogromną uwagę zwraca się na wyczucie każdego nawet najmniejszego mięśnia w organizmie, czyli kształtuje się świadomość ciała. A po przez najróżniejsze skoki od saute, assemble, eschappe poprzez bardziej skomplikowane takie jak saute de basque, grand pas de chat, changements de pieds wypracowuje się utrzymywania mięśni w powietrzu i przy lądowaniu, co daje efekt lekkości w tańcu.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod