Zadzwoń Wiadomość

Najsłynniejsze spektakle baletowe

Najsłynniejsze spektakle baletowe

Najsłynniejsze spektakle baletowe

Kim byłaby baletnica bez możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na deskach teatru? Porównać to można, do ptaka zamkniętego w klatce, odciętego od wolności. Aby tancerze mogli wystąpić przed publicznością, powstały spektakle baletowe. Niektóre zdobyły tak wielką sławę, że są znane i podziwiane na całym świecie !

A czy wiesz, że…

My również zainspirowaliśmy się spektaklami. Modele naszych ubrań do tańca noszą nazwy słynnych postaci z poszczególnych widowisk baletowych.

„Jeziero Łabędzie”

Balet klasyczny w 3 aktach w choreografii Marius’a Petipa i Lew Iwanow. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Premiera odbyła się w Moskwie w 1877 roku.

W naszym sklepie baletowym znajdziesz body Odylia i paczkę klasyczną Odetta, które tworzą wspaniały i zgrany duet.

„Dziadek do Orzechów”

Balet w 2 aktach, 3 obrazach w choreografii Lew Iwanow. Muzyka skomponowana przez Piotra Czajkowskiego. Premiera miała miejsce w petersburskim Teatrze Maryjskim w 1892 roku.

Sprawdź naszą propozycję body Klara

„Śpiąca Królewna”

Balet-feeria w 3 aktach, pięciu obrazach z prologiem i apoteozą. Choreografią stworzył Marius Petipa, natomiast muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Premiera odbyła się 3 stycznia 1890 roku w Sankt Petersburgu.

W naszym sklepie body Aurora to wyjątkowy strój dla prawdziwej księżniczki.

„Romeo i Julia”

Balet w 3 aktach, 13 obrazach w choreografii Leonida Ławrowskiego. Muzykę skomponował Siergiej Prokofjew. Premiera odbyła się 11 stycznia 1940 r. w Leningradzie.

U nas body Julia jest piękne i delikatne, jak tytułowa bohaterka.

„Don Kichot”

Balet w 4 aktach, 8 obrazach, z prologiem. W choreografii Marius’a Petipa. Muzyka skomponowana przez Ludwig’a Minkus’a. Premiera odbyła się w Moskwie 14 grudnia 1869.

Zobacz body Kitri z charakterem oraz tuniczkę Juana.

„Giselle”

Balet romantyczny w 2 aktach w choreografii Jean Coralli i Jules Perrot’a, muzykę skomponował Adolphe Adam. Premiera odbyła się w Paryżu 28 czerwca 1841 roku.

A w naszym sklepie znaleźć można body Batylda oraz paczkę romantyczną Giselle.

„La Sylphide”

Romantyczny balet – pantomima w dwóch aktach. Choreografię stworzył Filippo Taglioni, muzykę natomiast skomponował Jean Schneitzhöffer.

Jeśli zjawa to tylko lekka i zwiewna jak tuniczka Sylphide lub tutu Effie.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod