Zadzwoń Wiadomość

Baletki dla dzieci

Baletki dla dzieci

Czym kierować się w wyborze obuwia na balet dla dziecka ?

Tak jak ważny jest wygodny, dający pełen komfort strój baletowy, tak samo ważne jest dobranie odpowiednich baletek. Przy odpowiednim dopasowaniu butów baletowych, stopa dziecka może poprawnie i swobodnie pracować. A przecież ćwiczenia nóg są fundamentem zajęć baletowych !

Jaki materiał baletek ?

Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów baletek – od skórzanych, po atlasowe, aż do płóciennych. I właśnie to te ostatnie, czyli baletki płócienne są najlepsze do ćwiczeń zarówno baletowych jak i gimnastycznych. W takich baletkach stopa nie będzie się pocić, materiał doskonale przylega do stóp, a jednocześnie jest miękki, dzięki czemu dziecko z łatwością wykona każde ćwiczenie.

Jaki rodzaj podeszwy?

Przede wszystkim podeszwa baletek nie może być sztywna. Uniemożliwi w ten sposób wykonywania ćwiczeń typu point czyli naciągania stóp. Żeby dziecko swobodnie mogło wchodzić na pół palce najlepiej sprawdzą się baletki do tańca wykonane z dwudzielną podeszwą. Są to baletki, które mają naszyte dwie oddzielne podeszwy, jedna na pięcie druga na przedniej części stopy. W wyborze dobrze jest się także kierować, aby podeszwa była wykonana ze skóry, która będzie działała antypoślizgowo.

Przydadzą się dodatkowo wzmocnienia

Baletki przede wszystkim muszą być wygodne i stabilnie trzymać się na stopie. Dlatego należy wybrać takie, które posiadają gumki ściągające, które zapewniają jeszcze lepsze dopasowanie. Niezbędna jest także gumka przechodząca przez przegub stopy, zapewniająca, że buty na balet nie będą się zsuwać w trakcie nawet najbardziej intensywnych ćwiczeń.

Akcesoria do butów baletowych

Jeśli chcemy utrzymać baletki jak najdłużej w czystości, przydatny może się okazać woreczek, w którym będą przechowywane. Efektownym dodatkiem do baletek mogą być troczki, czyli przyszyte tasiemki, którymi obwiązuje się nogi. Bardzo ładnie wówczas to wygląda, jednak minus jest taki, że mogą się rozwiązywać i odwracać uwagę dziecka od zajęć.

Podsumowanie: jakie wybrać baletki dla dziecka

• Nie kupować na „wyrost” – buty baletowe muszą być dopasowane do stopy dziecka;
• Płócienne z dwudzielną podeszwą;
• Z możliwością dopasowania kształtu poprzez gumki ściągające;
• Z gumką przechodzącą przez podbicie stopy

Nie wiesz gdzie takie baletki znaleźć ? W naszym sklepie baletowym znajdziesz profesjonalne baletki dziecięcemłodzieżowe oraz damskie, które sprawdzą się na zajęciach z baletu, tańca, gimnastyki a także rytmiki.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod