Zadzwoń Wiadomość

Już nie chcę chodzić na balet – podpowiadamy jak zwalczyć kryzys.

Już nie chcę chodzić na balet – podpowiadamy jak zwalczyć kryzys.

Niepokojące zmiany...

Na początku był balet i tylko balet. W kółko tańczenie i skakanie. I nagle czar prysł… Zamiast zachwytu pojawił się płacz przed wejściem na salę baletową. Znasz to ? U Twojego dziecka pojawił się kryzys ? Podpowiadamy jak go zwalczyć ! :)

Staramy się dowiedzieć czy coś się stało…

Najważniejsza jest rozmowa z dzieckiem. Być może coś się wydarzyło na zajęciach, co poskutkowało, tym, że dziecko nie chce już na nie wrócić. Mógł to być konflikt z koleżanką, albo pani prowadząca powiedziała coś niewłaściwego. Wówczas należy się udać do nauczyciela i porozmawiać o sytuacji. Poprosić, aby postarała się bardziej motywować Twoją córkę poprzez pochwałę i dowartościowanie. A może Twoja córka jest po prostu zmęczona i wystarczy odpuścić kilka zajęć, aby z nową energią wróciła na salę baletową.

Dziecko, źle znosi ból w czasie rozciągania…

Bardzo często dzieci zrażają się do baletu przez ból w trakcie rozciągania – powodem tego jest zbyt mały wiek, aby zrozumieć, dlaczego kształtują gibkość ciała. Należy im wtedy odpuścić, mają jeszcze czas, aby się rozciągnąć. Niech stretching będzie lekki, a niech będzie więcej zabaw kształtujących elementy tańca klasycznego. Często trauma po rozciąganiu jest u dzieci tak silna, że rezygnują z zajęć i już nigdy nie wracają mimo talentu jaki posiadają. >

Monotonne zajęcia…

Dziecko skarży się na nudne zajęcia z baletu lub, że jest ciągle to samo. I to jest bardzo prawdopodobne. Jednak należy wytłumaczyć dziecku, że balet opiera się na poszczególnych ruchach, które w kółko trzeba udoskonalać. Taniec klasyczny to precyzja i technika. Jedna lekcja to za mało, aby opanować dane ćwiczenie, potrzeba do tego wiele czasu i pracy i cierpliwości, aby osiągnąć zamierzony cel.

Dziecko mówi definitywnie „nie”…

Nie należy zmuszać dziecka do zajęć baletowych jeśli definitywnie mówi nie, a wejście na sale łączy się z krzykiem i płaczem. Dziecko powinno uczęszczać na balet z własnej, nieprzymusowej woli, aby nabierało pozytywnych odczuć, a nie negatywnych. Być może powodem jest niedojrzałość emocjonalna. Jeśli dziecko jest uparte i zdecydowanie nie chce chodzić, to powinieneś spróbować w następnym roku.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod