Zadzwoń Wiadomość

Zdrowe aspekty tańca

Zdrowe aspekty tańca

Nie tylko dla ciała, ale i dla ducha

Muzyka, taniec, ruch to właśnie czynniki, które nie tylko poprawiają kondycje fizyczną, sprawność, ale i pogodę ducha oraz nastrój. Nie od dziś wiadomo, że stres jest główną przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Tańcząc pozwalamy na odprężenie swego ciała, redukujemy napięcie mięśniowe, oraz pobudzamy wydzielanie endorfin tzw. hormonów szczęścia. Taniec również pomaga w leczeniu wielu schorzeń takich jak nadmiar „złego” cholesterolu, nadciśnienie. Oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga lepszą przemianę materii. Również wzmacnia układ odpornościowy. Poprawia krążenie krwi, ukrwienie skóry, elastyczność stawów, wspomaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc. Oprócz tego dotlenia także wszystkie komórki ciała.

Wspomaga koordynację i sprawność fizyczną

Wykonywane ruchy w takt muzyki uczą panowania nad własnym ciałem i estetycznego poruszania się. Ćwiczenia taneczne, wszelkie podskoki, przeskoki, różnorodne obroty angażują poszczególne partie mięśni i pozwalają na wyćwiczenie równowagi, skoczności, gibkości i prawidłowej postawy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia muzyczno-ruchowe pozwalają korygować wady budowy, niedostateczną koordynację ruchową i wzmacniać słabsze części ciała.

Kształtuje pamięć ruchową

Również pozytywny wpływ na kształtowanie orientacji przestrzennej mają kroki taneczne w tańcach chodzonych i korowodach tanecznych. Według opinii wielu psychologów taniec synchronizuje pracę obu półkul mózgowych, co wpływa na poprawę komunikacji, koncentracji i szybszemu zapamiętywaniu informacji.

Piękna i zgrabna sylwetka

Ponadto treningi taneczne modelują sylwetkę, motywują do utrzymywania zdrowej diety, rzeźbią masę mięśniową zapewniając piękny i smukły wygląd.
Tańczyć można w każdym wieku i o każdej porze ! A jeśli potrzebujesz odzieży do tańca...

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod