Zadzwoń Wiadomość

Dyscypliny sportowe w których występują elementy baletu

Dyscypliny sportowe w których występują elementy baletu

Występowanie tańca w dyscyplinach sportowych

Taniec daje poczucie wdzięku, elegancji i uatrakcyjnia widowiska. Właśnie dlatego jego elementy występują w różnych dyscyplinach sportowych. Poniżej przedstawiamy tylko część najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, które swoją wyjątkowość zawdzięczają elementom tańca klasycznego

Gimnastyka artystyczna

Polega na wykonywaniu układów taneczno - gimnastyczno - akrobatycznych, z piłką, wstążką, obręczą, skakanką lub parą maczug. w których prócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, usprawniających równowagę i koordynację ruchową występuje taniec klasyczny i elementy tańca charakterystycznego oraz neoklasycznego.

Gimnastyka sportowa

Polega na pokazaniu krótkich układów składających się z różnych ćwiczeń gimnastycznych i akrobatycznych. Do zaprezentowania się w tej dyscyplinie niezbędne jest opanowanie umiejętności podstaw z tańca klasycznego i charakterystycznego.

Łyżwiarstwo figurowe

Jest to zimowa dyscyplina sportu, która polega na jeździe na łyżwach oraz wykonywaniu dodatkowych elementów: skoków, kroków piruetów, spiral oraz podnoszeń. Często łączy się je w sekwencje i kombinacje. Sport ten wymaga również zdolności tanecznych, poczucia rytmu, dobrej giętkości ciała oraz koordynacji ruchów. Dlatego treningi łyżwiarzy składają się z zajęć baletu i gimnastyki.

Wrotkarstwo figurowe

Dyscyplina sportowa wywodząca się z łyżwiarstwa figurowego. Wrotkarze figurowi mają do wyboru wrotki tradycyjne – czterokołowe oraz bardziej nowoczesne łyżworolki. Układy muszą zawierać odpowiednią ilość i rodzaj skoków, piruetów, kroczków, spiral itp. Są to te same rodzaje elementów, jakie wykonują łyżwiarze. Oprócz jazdy na wrotkach, uczą się tańca klasycznego, aby ruch był ładny i płynny oraz gimnastyki, aby rozciągnąć ciało.

Pływanie synchroniczne

Jest to połączenie pływania, gimnastyki oraz tańca, inaczej nazywane wodnym baletem.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod