Zadzwoń Wiadomość

Występy baletowe – jaki mają wpływ na rozwój dziecka ?

Występy baletowe – jaki mają wpływ na rozwój dziecka ?

Przyszedł czas na pokazy taneczne

Sezon występów baletowych w pełni ! Nauczyciele tańca szlifują ze swoimi uczniami kroki, podskoki, obroty. Na sali słychać tylko „Jeszcze raz… i jeszcze raz”. A jaki wpływ mają występy taneczne na Wasze dziecko ? Bardzo duży ! I bardzo pozytywny.

Motywacja do ćwiczeń

Same zajęcia taneczne z czasem mogą wydać się dziecku nudne, jeśli nie wie do czego dąży. Pokaz taneczny to wspaniały motywator do dalszej nauki. Dziecko po występach, czuje się dowartościowane, pragnie więcej. Doznaje ogrom pozytywnej energii i chęci do dalszego działania. Oprócz tego tańczy w pięknej, tiulowej sukience baletowej. Zakłada błyszczący diadem. Zamienia się w prawdziwą księżniczkę lub delikatnego łabędzia i znajduje się w magicznym świecie tańca.

Dyscyplina i poczucie obowiązku

Choć próby bywają wyczerpujące, są niezbędne aby występ baletowy się udał. Dlatego ważne jest uczestnictwo dziecka na każdej próbie. Uczy to dyscypliny oraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za całą grupę. Układy taneczne kształtują pamięć ruchową, która przydatna jest również w zwykłej nauce. Dodatkowo doświadcza perfekcji baletowej jakim jest wygląd – białe rajstopy, idealnie uczesany koczek, czyste baletki, żadnej swojej biżuterii. Na występach nie ma miejsca na tzw. „prywatny wygląd”

Pewność siebie

Nie każdy potrafi wystąpić przed publicznością, jednak można się tego nauczyć. Każdy występ taneczny kształtuje pewność siebie. Nawet jeśli coś się nie uda, trzeba umieć zaimprowizować, poradzić sobie w danej sytuacji i zatańczyć z uśmiechem na twarzy i podniesioną głową. Ta pewność siebie nie będzie się tylko ujawniać na scenie, ale i znajdzie swoje odzwierciedlenie w kontaktach z rówieśnikami jak i starszymi osobami.

Radzenie sobie ze stresem

Na początku jest trema i to nie ważne czy jest to pierwszy czy dziesiąty już występ dziecka i choćby nie wiadomo co się działo trzeba wejść na scenę. Jednak gdy już rozbłysną światła i zagra muzyka zaczyna się taniec i dziecko zapomina o całym stresie. Jest skupione na swojej roli. Przezwyciężyło strach. Dzięki temu nabiera doświadczenia, potrafi zwalczyć nadmiar adrenaliny, opanować ciało i wspaniale zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

Duma i jeszcze raz duma

Dziecko po skończonych występach jest pełne emocji. Widząc uśmiech swoich najbliższych samo czuje ogromną radość. Jest po prostu szczęśliwe i dumne z siebie. Dlatego nie należy oszczędzać pochwał. Występy baletowe do dawka poczucia wartości. To nagroda. To cel do którego dąży każda baletnica.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod