Zadzwoń Wiadomość

Jak ubrać dziecko na zajęcia baletowe w okresie zimowym ?

Jak ubrać dziecko na zajęcia baletowe w okresie zimowym ?

Ubiór zależy od wieku dziecka

Na dworze chłodno i nieprzyjemnie, a my nie chcemy aby nasze dziecko zmarzło na zajęciach, ani też, aby się przegrzało. Należy znaleźć złoty środek. Odpowiedni strój baletnicy uzależniony jest od jej wieku i intensywności zajęć.

Ubiór na zajęcia taneczne dla najmłodszych baletnic 3 – 4 lata?

Zajęcia dla najmłodszych dzieci zazwyczaj nie są mocno intensywne i nie trwają długo. Należy wziąć również pod uwagę, że dziewczynki w wieku przedszkolnym nie pocą się aż tak mocno. Ubieranie na tzw. „cebulkę” nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż przeważnie tak małe dzieci nie rozbiorą się same w czasie zajęć. Znowu w body baletowym z krótkim rękawkiem, może być im za zimno. Najlepszym rozwiązaniem jest strój taneczny z długim rękawem, do tego rajstopy baletowe i szyfonowa spódniczka. Poniżej przedstawiamy nasze propozycję stroju małej baletnicy w okresie zimy:

Odpowiedni kostium do tańca dla dziewczynek 5 – 7 lat

Dzieci w okresie wczesnoszkolnym już znacznie intensywniej ćwiczą na zajęciach. Jednak nadal strój do tańca z krótkim rękawkiem może okazać się zbyt „chłodną opcją”. Dlatego doskonale sprawdzi się body z długością rękawa ¾. Getry – ocieplacze na łydki pozwolą przyjemniej rozpocząć rozgrzewkę. A zwieńczeniem każdego stroju baletnicy jest rozkloszowana spódnica typu tutu. Poniżej znajdziesz propozycję od firmy Arabesque jak ubrać baletnicę:

Kostium dla dorastających baletnic 8 – 10 lat.

Im baletnice są starsze, tym intensywność zajęć wzrasta. Dziewczynki nabierają coraz większej świadomości ciała, co za tym idzie poziom wysiłku wzrasta. Najlepszym rozwiązaniem dla dziewczynek w tym wieku jest body z krótkim rękawkiem. Jednak, aby umilić im rozpoczęcie zajęć warto założyć bolerko – ocieplacz baletowy, który po rozgrzewce łatwo będzie można zdjąć. Bolerko doskonale sprawdzi się po skończonych zajęciach, kiedy dzieci wychodzą rozgrzane i narażone są na przewianie. A poniżej prezentujemy ubiór dla baletnicy w wieku szkolnym:

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

12Komentarze

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod