Zadzwoń Wiadomość

Jak wyglądają zajęcia baletowe dla dzieci

Jak wyglądają zajęcia baletowe dla dzieci

Gdy Twoje dziecko uwielbia tańczyć

Twoja córka przejawia zdolności w kierunku baletu ? Tańczy w domu niczym primabalerina na scenie przed szeroką publicznością ? Jeśli tak, to warto posłać dziecko na lekcję baletu Poniżej opisujemy jak wyglądają zajęcia dla najmłodszych.

Wykształcenie nawyków baletowych

Nauczyciel zawsze powinien określić zasady odnośnie stroju na balet i uczesania włosów w koczek. Już od pierwszych zajęć prowadzący lekcje powinien także uczyć swoich podopiecznych tego, że zajęcia zawsze rozpoczynamy i kończymy ukłonem.

Kształtowanie gibkości ciała

Każde zajęcia baletowe dla dzieci przygotowują do wyćwiczenia szpagatów i mocnych przegięć pleców. Oczywiście wykonuje się to stopniowo, po pierwsze, aby nie zrobić krzywdy, a po drugie, żeby ból nie zraził dziecka do dalszej obecności w zajęciach. Dzieci na rozgrzewce siadają w żabce, ćwiczą skłony do nóg, wykonują półszpagaty, bawią się w „foczki” i „syrenki warszawskie”.

Zabawy baletowe i opowieści ruchowe

Małych dzieci nie stawia się przy drążku na więcej niż 10 minut (chociaż to i tak dużo!), bo po prostu by się zanudziły. Aby zainteresować małe baletnice techniką, stosuje się zabawy baletowe, w które wplątywane są istotne elementy tańca klasycznego takie jak naprężenie ciała, czy naciągnięcie stóp. Także podstawowe pozycje baletowe i figury przeplatają się z najróżniejszymi opowieściami ruchowymi, w których to dzieci zamieniają się w baletowe motylki, łabędzie, ptaszki, czy kotki.

Improwizacja taneczna

W tej części zajęć baletowych dzieci mogą stać się kim tylko chcą - a zazwyczaj chcą być księżniczkami:). W rytm muzyki klasycznej poruszają się tak jak im wyobraźnia na to pozwala. Nauczyciel powinien również delikatnie tańczyć, tak by dzieci mogły pewne ruchy po nim naśladować. Ta forma pomaga dzieciom rozwijać zmysł artystyczny i niweluje poczucie nieśmiałości.

A na koniec …

Powinien znaleźć się czas na powtórzenie, tego czego dzieci nauczyły się w danym dniu (np. jak nazywa się dana poza). Koniecznie musi być odpoczynek, uspokojenie organizmu i krótki relaks.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod