Zadzwoń Wiadomość

Elementy baletu w pierwszym tańcu pary młodej - zaskocz gości na swoim weselu!

Elementy baletu w pierwszym tańcu pary młodej - zaskocz gości na swoim weselu!

Zaskocz swoich gości

Pierwszy taniec pary młodej to wyjątkowa chwila. Aby go jak najlepiej zaprezentować przygotowania należy rozpocząć już dużo wcześniej. Przed tym jednak należy podjąć decyzję który taniec przedstawicie. Do najbardziej popularnego, a jednocześnie jednego z najpiękniejszych tańców należy walc wiedeński. Co zrobić, aby wzbudził zachwyt wśród gości i na długo zapadł w pamięć?

Wykorzystaj elementy z tańca klasycznego !

Balet jest podstawą każdego tańca, nadaje delikatności, wzbogaca o estetykę, tancerze poruszają się z większą gracją. Co warto wykorzystać ? Odpowiedź znajdziesz poniżej:
Postawa baletowa – baletnice poszczycić się mogą piękną, prostą prostą sylwetką, a dlaczego ? Ponieważ trzymają ramiona w dole, jednocześnie szyję wyciągając ku górze. Mięśnie brzucha są napięte w górę, a pośladkowe napięte w dół.
Ułożenie dłoni – piękna linia rąk linia rąk nada niewątpliwie wspaniałej estetyki. W balecie zasada trzymania rąk jest następująca: ramiona trzymane w dole, ręce nie mogą być napięte – należy je wydłużać w dal, palce dłoni wyciągnięte, musi być pomiędzy nimi przestrzeń, kciuk schowany do środka, trzeci palec zbliżony do kciuka.
Naciągnięte nogi – Wszystkie podnoszenia, o które będzie wzbogacona choreografia będą dużo piękniejsze, gdy w powietrzu nogi będą sprężone, a stopa naciągnięta tzn. point. Aby tego dokonać należy podciągnąć na wyprostowanej nodze kolano w górę, a stopę zaczynając już od podbicia, a kończąc na palcach naciągnąć w dół.
Obroty z ruchem głowy – technika obrotów w tańcu klasycznym wymaga określonego ruchu głowy tj. patrzenie w jeden punkt. W ten sposób robiąc wiele piruetów tancerce nie zakręci się w głowie, oprócz tego obroty są szybsze i ładniejsze.

Dacie radę to wykonać !

Podstawy baletu, które warto zastosować w pierwszym tańcu wcale nie będą takie trudne do wykonania. Poniżej przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń, które przygotują Twoje ciało do zatańczenia jednego z najważniejszego tańca w Twoim życiu.
Postawa ciała – połóż się na podłodze na plecach, ramiona opuść w dół, napnij mięśnie brzucha i pośladków a plecy „przyklejaj” całą powierzchnią do podłogi.
Ćwiczenie poin – flex - praca nad napięciem nóg – w siadzie prostym wyciągnij proste nogi do przodu, pięty muszą być złączone, pracuj stopami wykonując point – naciągnięcie w dół i flex – zadrzyj stopy w górę. Przez cały czas miej napięte nogi, kolana podciągnięte.
Ruch rąk – ustaw dłonie w charakterystyczny dla baletnicy sposób (trzeci palec zbliżony do kciuka), wyobraź sobie, że trzecim palcem rysujesz w przestrzeni. Staraj się robić to jak najdelikatniej.
Ruch głowy w czasie obrotu- stań przed lustrem, patrz sobie w oczy jednocześnie obracaj się powoli (głową nie możesz ruszać) następnie gdy dojdziesz do momentu, że ramiona będą obrócone 90 stopni wykonaj szybko zwrot głową szukając swoich oczy z powrotem w lustrze.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod