Zadzwoń Wiadomość

Spacer i spalanie kalorii - czy tak to działa?

Spacer i spalanie kalorii - czy tak to działa?

Warto spacerować!

Nie tylko intensywna aktywność fizyczna wpływa na spalanie kalorii, a co za tym idzie utratę tkanki tłuszczowej. Spacer to nie tylko w zdrowy sposób spędzony czas wolny, ale również świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Od jakich czynników zależy poziom spadku kalorii

• Płeć
• Wiek – starszym osobom trudniej jest spalić kalorie w czasie spaceru. Osoby młodsze mają lepszą przemianę materii, która wpływa na tempo spalania kalorii.
• Waga i wzrost – osoby większe spalą więcej kalorii, ponieważ wykorzystują więcej energii
• Skład ciała – podczas ruchu tkanka tłuszczowa wymaga mniejszego wydatku energetycznego niż tkanka mięśniowa

Ile czasu powinien trwać spacer

Im dłuższy spacer tym lepiej ! Ogólnie założyć można, że przeciętna osoba podczas godzinnego marszu w średnim tempie spalić może ok 300 kcal. Zwiększając tempo do około 5-8 km/h spali aż 370 kcal w godzinę. Idąc pod górę wykorzystujemy większą ilość energii, więc w ciągu 15 minut nasze ciało zdoła spalić nawet 90 kcal. Dobrze, jeśli w czasie spaceru masz do pokonania schody, bo najwięcej kalorii tracisz wchodząc po schodach.

Spacer to również poprawa wyglądu sylwetki

Podczas chodu nasze mięśnie intensywnie pracują, dlatego spacerowanie pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę. Chodzenie przede wszystkim aktywuje mięśnie nóg, odpowiednio wypracowane sprawią, że pośladki staną się jędrne, a łydki i uda bardziej napięte.

Inne pozytywne aspekty spacerowania

Spacerując nie tylko spalisz kalorie, codzienne chodzenie dobrze wypływa na układ kostno-stawowy, poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, zapobiega powstawaniu żylaków i pajączków, wpływa na nasz układ nerwowy zmniejszając poziom stresu

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod