Zadzwoń Wiadomość

Taniec w parach - przeczytaj jak to robią profesjonaliści

Taniec w parach - przeczytaj jak to robią profesjonaliści

Krótka historia tańca towarzyskiego

Pierwsze formy tańca towarzyskiego pochodzą ze średniowiecza, czyli ok X wieku. Stanowiły istotny element stosunków towarzyskich i formę rozrywki. Na przestrzeni lat taniec towarzyski zyskiwał coraz większe uznanie. W XIX wieku zmienił charakter z ozdobnego i technicznego na bardziej swobodny zarówno pod względem doboru partnera, jak również czasu trwania całego tańca. Obyczajowe zmiany doprowadziły do tego, że nauczyciele tworzyli układy taneczne zmieniając ich metody i formy, aby zaspokoić gusta najbardziej wymagających. Szukali indywidualizacji, starali się wyzwolić ze skrępowanych więzów i ograniczeń tańca dworskiego. Stopniowo wprowadzano skomplikowane kroki, które zaowocowały nowymi formami o bogatej zawartości figur.

Taniec towarzyski o co w nim chodzi

Istotą estetyki jest precyzyjne dopasowanie partnerów. Potrzeba wielu godzin intensywnych treningów aby dwoje ludzi potrafiło w sposób zgrany ze sobą tańczyć. W tańcach standardowych główną rolę odgrywa bliski kontakt pary. Tancerz w podstawowym trzymaniu prowadzi tancerkę ciałem. Natomiast tańce latynoamerykańskie charakteryzują się pozycjami otwartymi, czyli para tańczy w pobliżu siebie lub trzyma się jednorącz. Piękno tańca ukazane jest poprzez prostą sylwetkę, sekwencję różnorodnych kroków, wyraz twarzy pełen ekspresji i emocji oraz efektownych kostiumów tanecznych.

Podział tańców towarzyskich

Międzynarodowa Rada Tańca Towarzyskiego i Zjednoczenie Związków Nauczycieli Tańca z całego świata wprowadziły w życie Światowy Program Tańca, został on podzielony na dwie grupy:
Grupa Tańców standardowych, do której należą: walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot powolny i fokstrot szybki
Grupa tańców latynoamerykańskich, tu wyróżniamy tańce: samba, cha-cha, rumba, paso doble, jive.

Jak ubrań się na zajęcia z tańca towarzyskiego

Najważniejsze aby ubranie było wygodne i pozwalało na swobodny zakres ruchów. Nie sprawdzą się szerokie dresy, lepiej założyć legginsy, lub rajstopy a na nie spódnicę sięgającą za kolano i body do tańca Buty nie powinny być na grubej, gumowej podeszwie, należy wybrać lekkie, elastyczne obuwie w którym stopa będzie mogła swobodnie pracować, mogą być to również baletki.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod