Zadzwoń Wiadomość

Suplementacja w tańcu - co warto stosować?

Suplementacja w tańcu - co warto stosować?

Jakie suplementy powinien zażywać tancerz

Tancerz w przeciwieństwie do sportowca nie może mieć aż nadto rozbudowanej masy mięśniowej, gdyż utrudniałaby wykonywanie wielu figur i akrobacji. Jednak taniec jest niezwykle wymagającą dyscypliną pod względem wykorzystania energii, siły mięśni, elastyczności, dlatego warto wspomagać swoją codzienną dietę o suplementy. Poniżej przedstawiamy listę po które suplementy warto sięgnąć by jeszcze lepiej cieszyć się tańcem !

Suplementy białkowe

Dostarczają niezbędnych aminokwasów, które wykorzystywane są w celach anabolicznych – wspierają wzrost, regenerację i rozwój tkanek, współuczestniczą w rozwijaniu masy mięśniowej. Oprócz tego ich zadaniem jest uczestnictwo w produkcji hormonów oraz enzymów. Dbają zarówno o układ odpornościowy jak i nerwowy, a ponadto oczyszczają organizm z toksyn.

L-karnityna

W suplementacji stosowana jest głównie jako preparat poprawiający wydolność fizyczną oraz przyspieszający tempo redukcji tkanki tłuszczowej. Jej działanie zwiększa wytrzymałość organizmu i zmniejsza poziom zmęczenia.

Kolagen

Głównym jego zadaniem jest zapewnienie stawom, kościom i naczyniom krwionośnym elastyczności. Ponadto jest odpowiedzialny za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry.

Wapń

Ten makroskładnik oprócz pełnienia funkcji budulcowych, warunkuje proces skurczu mięśni oraz aktywuje dużą grupę enzymów. Odpowiedzialny jest za zapewnienie prawidłowego przewodzenia impulsów bioelektrycznych. Niedobór wapnia może doprowadzić do kruchości kości, bóli mięśni, a nawet zaburzeniami rytmu serca.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: