Zadzwoń Wiadomość

Warsztaty z tańca - jakie zajęcia wybrać?

Warsztaty z tańca - jakie zajęcia wybrać?

Czas wakacji

Wakacje to czas gdy w pełni możemy oddać się naszej pasji jaką jest TANIEC. W myśl zasady dobry tancerz to wszechstronny tancerz, warto zainwestować w siebie i zapisać się na warsztaty z tańca.

Czym kierować się w wyborze warsztatów tanecznych?

Wybór jest bardzo szeroki- od tańca klasycznego poprzez jazz, taniec współczesny aż po hip hop i dancehall. W wyborze przede wszystkim powinniśmy kierować się własnymi preferencjami tj. czy wolimy ruch spokojny, pełen świadomości, czy też chcemy wyzwolić energię i poruszać się dynamicznie. Należy również zagłębić się w swoje ciało, zastanowić się czego mu brakuje. Może gibkości? Może ustawienia prawidłowej pozycji? Może chcemy opanować większą świadomość ruchu ? A może chcemy nadać mu ekspresji ?
W dokonaniu jak najlepszego wyboru postaramy się Wam pomóc!

BARRE AU SOL - poprawa postawy ciała

Prawidłowo utrzymana postawa ciała w trakcie tańca to podstawa. Bez niej, nasz taniec pozbawiony będzie estetyki. Zajęcia z barre au sol polegają na ćwiczeniach wykonywanych na podłodze w pozycji leżącej lub siedzącej. Wykorzystywane są elementy z tańca klasycznego, głównie rozciągające, wzmacniające i wydłużające mięśnie. Ćwiczenia te wspaniale oddziałują na mięśnie posturalne, dając znakomitą podstawę do tańca.

TANIEC JAZZOWY – świadomy ruch

Jeśli posiadasz podstawy tańca klasycznego, to warto swoje umiejętności poszerzyć o taniec jazzowy. W tym stylu, łączącym elementy baletu, modernu i akrobatyki poprawisz izolację i koordynację ciała, gibkość oraz płynność ruchów.

TANIEC WSPÓŁCZESNY – wyzwolenie ekspresji, nauka oddechu

Styl ten stanowi nową koncepcję otwartej formy. Głównie opiera się na ideałach tańca klasycznego choć jest pozbawiony sztywnych jego reguł. W stylu tym najważniejsze są emocje, ruch i gesty, które pozwolą na swobodną wypowiedź. Tancerz wykonujący ruch na podstawie określonych zasad wykorzystuje oddech, ciężar, balans ciała oraz grawitację.

TANIEC NOWOCZESNY - poprawa izolacji ciała i poczucia rytmu

Style wchodzące w skład tańca nowoczesnego to m.in.: new style, disco dance, hip hop, funky, dancehall. Idea jest jedna: sposób wyrażania emocji ludzkich. Tu liczy się energia, zabawa, radość z tańca. W rytm muzyki tancerz musi się natychmiast odnaleźć, umieć zaimprowizować. Duży nacisk jest na izolację ciała, czyli umiejętność poruszania jedną częścią ciała, podczas gdy pozostałe są nieruchome. Możesz być pewien, że zajęcia będą bardzo intensywne, ale też wzbogacisz swoje umiejętności taneczne o silne i dynamiczne ruchy.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: