Zadzwoń Wiadomość

Flamenco – ognisty taniec z Andaluzji

Flamenco – ognisty taniec z Andaluzji

Charakterystyka taniec Flamenco

Jesteś pełną energii i temperamentu osobą, uwielbiasz ognisty i wyrazisty taniec ? Zatem pokochasz taniec Flamenco – taniec zmysłów i ekspresji.

Krótka historia Flamenco

Jest to zjawisko kulturowe, które obejmuje muzykę, taniec, śpiew, zachowanie oraz strój. Flamenco jest ściśle związane z folklorem andaluzyjskich Romów. Taniec flamenco ukształtował się pod koniec XIX wieku, zachowane zostały w nim ruchy pochodzące z kultury hinduskiej, arabskiej, a także latynoskiej.

Strój do tańca Flamenco

Tancerki Flamenco zazwyczaj ubrane są w szerokie suknie z falbanami. Tobie wystarczy wygodne body do tańca na które założysz długą, szeroką spódnicę. Bardzo istotnym elementem są buty na niewielkim obcasie, poprzez który będzie można wybijać rytm.

Ruchy ciała w tańcu flamenco

Każdy ruch powinien być wykonywany z energią, dynamiką i wdziękiem. W tym stylu tanecznym całe ciało prezentuje szereg uczuć. Charakterystyczne są zwroty głowy, ruchy ramion, dłoni oraz palców. Na zajęciach nauczysz się wybijać rytm klaszcząc w dłonie (palmas), pstrykając palcami (pitos), oraz tupiąc nogami (zapateado)

Style tańca flamenco

Nauka tańca flamenco odbywa się przy dźwięku gitary i jest dzielona na style zaczynając od wolnych, takich jak solea, poprzez trochę szybsze takie jak alegria, kończąc na żywiołowych, które są zakończeniem każdej fiesty czyli buleria.

Rekwizyty używane w tańcu flamenco

Choreografię tańca flamenco można wzbogacić o takie rekwizyty jak wachlarz, kwiat, czy kastaniety.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: