Zadzwoń Wiadomość

Taniec vs Fitness - pomagamy rozstrzygnąć pojedynek

Taniec vs Fitness - pomagamy rozstrzygnąć pojedynek

Taniec vs Fitness

Zarówno taniec jak i fitness świetnie wpływają na naszą kondycję fizyczną, modelują sylwetkę ciała, wzmacniają mięśnie, usprawniają pamięć ruchową. Na jednych i drugich zajęcia poruszasz się w takt muzyki. Obie formy wpływają na odstresowanie organizmu, przynosząc dobre samopoczucie poprzez uwolnienie endorfin. Jednak pomimo tak wielu wspólnych cech zajęcia te bardzo się od siebie różnią. W jaki sposób ? Która forma jest dla Ciebie lepsza ? Postaramy się pomóc

Taniec – ciała i duszy

Zajęcia taneczne polegają na nauce ruchów, sekwencji kroków, a następnie choreografii tanecznej. Stosowane są pomocnicze ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie i przygotują ciało do wykonania różnych figur i elementów. Panuje swobodna atmosfera, a ruch można wykonać o dowolnej ekspresji. Zajęcia taneczne pomagają wyzwolić energię nie tylko pozytywną, ale i tą negatywną. Niekiedy układy obejmują taniec w parze, który zmusza do współpracy, synchronizacji, kontaktu z drugą osobą. Jest do doskonała forma do efektywnego i miłego spędzenia czasu. Taniec bardziej niż w fitnessie pozwala wykształcić świadomość własnego ciała. Stanowi formę działającą nie tylko na ciało ale i umysł, daje czas na refleksje, wsłuchanie się we własne ja. Tańcząc bardziej wsłuchujesz się w muzykę, uwalniając emocje które w Tobie tkwią, możesz stać się kim chcesz, zapominając na chwilę o otaczającej rzeczywistości. Uczęszczając na zajęcia taneczne zyskujesz grację i lekkość poruszania się. Taniec daje również możliwość przekraczania własnych umiejętności – ruch jest ciągle doskonalony, a technika pogłębiana.

Fitness – to zastrzyk energii

Są to przede wszystkim różnorodne ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm energicznej muzyki. Mają na celu ujędrnić ciało i wzmocnić mięśnie. Doskonale poprawiają wydolność oddechową i uelastyczniają stawy. Tak jak taniec ma szereg styli do wyboru, tak i fitness ma wiele kategorii od treningów cardio, po ABT, aż po Zumbe. Na zajęciach po przez krótkie układy, koncentrujesz się na wzmocnieniu konkretnego mięśnia. Tu nie skupiasz się na uwolnieniu ekspresji, a starasz się nadążyć za instruktorem. Swoją świadomość ciała budujesz poprzez krótkie, intensywne ruchy – nie analizując ich przyczyny. Zajęcia z fitness są dla osób energicznych, które lubią się zmęczyć i szybką chcą wyrzeźbić sylwetkę ciała.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: