Zadzwoń Wiadomość

Body do tańca - bawełniane czy z lycry? Pomagamy podjąć decyzję

Body do tańca - bawełniane czy z lycry? Pomagamy podjąć decyzję

Wybór strojów do tańca jest ogromny

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór body baletowych, zaczynając od koloru, przechodząc przez krój, a kończąc na materiale. I właśnie ten ostatni wybór jest niezwykle ważny, aby w czasie zajęć tanecznych odczuwać pełen komfort i wygodę.

Body baletowe wykonane z bawełny

Przede wszystkim bawełna jest bardzo miła w dotyku i przyjazna dla skóry. Strój baletowy wykonany z bawełny wzbogacony o włókna modalu dodatkowo pochłania 50 % więcej wilgoci i w pełni przepuszcza powietrze – czyli zapewnia pełen komfort w trakcie intensywnych ćwiczeń.

Body na balet wykonane z Lycry

Lycra po założeniu może wydawać się „zimna” i jest mniej przyjemna dla skóry, jednak poprzez swoje znakomite właściwości elastyczne pozwala na pełną swobodę ruchu. Oprócz tego body do tańca uszyte z Lycry nie gniecie się i doskonale maskuje ślady potu. Materiał ten jest szybkoschnący i odporny na uszkodzenia. Ponadto stroje poprzez delikatny połysk wspaniale będą się prezentować podczas występów tanecznych.

Porównanie body bawełniane vs body Lycra

Reasumując body bawełniane jest miękkie i przyjazne dla skóry, jednak strój uszyty z Lycry będzie miał lepsze właściwości elastyczne. Strój bawełniany jest wygodny, przewiewny i dotlenia skórę, Lycra dobrze maskuje ślady potu. Do intensywnych zajęć większy komfort odczuwalny jest w stroju z bawełny, a to z Lycry efektowniej prezentuje się podczas występów baletowych. Kostium Lycra szybciej wyschnie po praniu niż to bawełniane i jest bardziej trwałe na uszkodzenia.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: