Zadzwoń Wiadomość

Sala baletowa - jak wygląda od środka?

Sala baletowa - jak wygląda od środka?

Sala baletowa – przestrzeń i komfort

Sala dla tancerzy oprócz odpowiedniego wyposażenia, powinna być duża, przestronna i zapewniać pełen komfort do ćwiczeń. Ponieważ, że lekcje baletu są bardzo intensywne, musi być możliwość przewietrzenia jej. A co powinno znaleźć się w środku ? Oto jak wygląda wzorowo przygotowana sala baletowa!

Specjalistyczna podłogo baletowa

Jest to podłoga bardzo wytrzymała, ale przede wszystkim antypoślizgowa, zapewniająca odpowiednią przyczepność. Jej elastyczny spód stanowi ochronę dla stawów tancerzy – zwłaszcza podczas skoków.

Lustro

Ogromne lustro, najlepiej zasłaniającą całą ścianę. Dzięki niemu tancerze mogą siebie kontrolować, poprawiać swoją technikę i postawę, a także podglądać swoich kolegów i koleżanki, gdy akurat pamięć zawiedzie ;)

Drążek

Lekcja baletu składa się z części ćwiczeń przy drążku. Stanowią one rozgrzewkę dla tancerzy. Dzięki drążkowi można się podeprzeć, udoskonalać aplomb czyli równowagę, rozciągnąć stawy i mięśnie.

Pianino

W państwowych i profesjonalnych szkołach baletowych lekcję baletu odbywają się do akompaniamentu pianisty. Pedagog tańca przed ćwiczeniem mówi tempo, a muzyk zaczyna grać.

Sprzęt grający

Pianistę można zastąpić sprzętem grający (chociaż efekt jest nie do porównania). Ale oczywiście bez muzyki, ciężko aby odbyła się lekcja tańca klasycznego.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: