Zadzwoń Wiadomość

Jak ubrać się na lekcje baletu – niezbędne 6 elementów odzieży baletowej?

Jak ubrać się na lekcje baletu – niezbędne 6 elementów odzieży baletowej?

Po pierwsze body baletowe !

Strój na balet nie może być ani za duży ani za mały. Powinien być dopasowany do sylwetki ciała i wykonany z elastycznej tkaniny, która pozwoli na pełen zakres ruchów. Kostium taneczny nie powinien być zapinany w kroku, gdyż może to dawać dyskomfort w czasie tańca (a co gdyby się rozpiął?). Model body powinien być dostosowany do preferencji baletnicy. Niektóre dzieci wolą strój z krótkim rękawkiem, niektóre body z długim rękawem, a jeszcze inne wolą kostium na wąskich ramiączkach. Zwrócić też należy uwagę na kostiumy, które mają pozostałe dziewczynki w grupie tanecznej. Jeśli kostium Twojej córki będzie się za bardzo wyróżniał, dziecko nie będzie się w nim dobrze czuło i nie będzie chętnie uczęszczało na zajęcia.

Po drugie: tuniczka czyli spódniczka baletowa !

Wiemy, że tutu, czyli tiulowa spódniczka potrafi zrobić furorę wśród małych baletnic, jednak lepiej ubrać na lekcję baletu szyfonową, zwiewną tuniczkę baletową. Jest ona dużo bardziej praktyczniejsza do ćwiczeń tanecznych, które to rozpoczynają się rozgrzewką na podłodze, przechodzą przez najróżniejsze podskoki, skoki, aż dochodzą do improwizacji tanecznych. I tu, możemy podpowiedzieć, że aby rozbudzić u dziecka ten zmysł artystyczny to do improwizacji tanecznych, może przebrać swoją baletową tuniczkę na finezyjne tutu. Dlatego warto zakupić spódniczki do tańca na gumce, które każde dziecko będzie mogło samodzielnie przebrać.

Po trzecie: białe rajstopy !

Dzieci należy uczyć od samego początku dobrych nawyków, a etyka baletowa wymaga tego, aby były to gładkie, białe rajstopy, które umożliwiają nauczycielowi kontrolowanie pracy nóg dziecka. Dlatego nie należy zakładać dziewczynkom rajstop we wzorki - dzieci muszą wiedzieć, że są pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Specjalistyczne baletowe rajstopy mają grubość 60 DEN i nie puszczają oczek. Odradzamy kupowania zwykłych rajstop, nieprzeznaczonych do zajęć z baletu - pękają w trakcie robienia szpagatów.

Po czwarte: baletki, czyli buty do baletu

Nie kupuj dziecku kapci! Na zajęciach baletowych kładzie się ogromny nacisk na pracę stóp, dlatego wybierz dopasowane do stopy dziecka płócienne baletki z dwudzielną podeszwą. Ponieważ, że bucik baletowy musi dobrze trzymać się stopy, należy doszyć dodatkowo gumki na jej podbiciu.

Po piąte: Tak jak balet jest perfekcyjny tak i powinno być uczesanie w koczek

Baletnice na każde zajęcia uczesane są w gładki, solidny koczek, tak aby włosy „nie fruwały” w czasie tańca. Mocnego koczka nie uczesz za pomocą dwóch gumek, potrzebne są do tego akcesoria do włosów, na które składają się:
- solidna gumka trzymająca kucyk;
- szpilki do włosów;
- wsuwki na spięcie grzywki;
- siatka na koka, aby włosy nie odstawały.

I po szóste: Bielizna też ma znaczenie

Zadbaj w pełni o estetykę wyglądu Twojej córki na zajęciach z baletu i dopilnuj, aby spod body baletowego nie wystawały kolorowe, we wzorki majtki :)

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: