Zadzwoń Wiadomość

Jak się ubrać do teatru? Co zrobić żeby nie popełnić faux pas?

Jak się ubrać do teatru? Co zrobić żeby nie popełnić faux pas?

Zasady na przestrzeni lat ulegają zmianie

Jeszcze nie tak dawno kobiety ubierały się do teatru w suknie wieczorowe, zakładając do tego jedwabne rękawiczki i najlepszą biżuterię. Dziś dress code (czyli zbiór zasad odnoszący się do ubioru w określonej sytuacji) nieco uległ zmianie. Oczywiście z szacunku do kultury i artystów nie może być to strój sportowy. Wybierasz się na spektakl do teatru lub opery i nie wiesz co założyć ? Podpowiemy jak nie popełnić faux pas !

Jak powinna ubrać się kobieta do teatru

Strój do teatru powinien oczywiście być elegancki, ale bez przesady. Przede wszystkim nie odsłaniamy zbyt dużo. Bluzka z niedużym dekoltem, na to żakiet lub marynarka. Spodnie klasyczne – chinosy lub w kant. Świetnie sprawdzi się spódnica prosta lub ołówkowa, sięgająca do kolan. Buty - pełne typu czółenka lub baleriny.

Co powinien założyć mężczyzna do teatru

Garnitur nie jest tu niezbędny, ale np. marynarka mile widziana, do tego koszula w kratkę lub gładka. Jeśli chodzi o spodnie to jeansów lepiej unikać, lepiej będą wyglądały chinosy. Buty pełne typu casual.

Opera – jak powinna być ubrana kobieta

W operze obowiązuje strój galowy. Dlatego doskonale sprawdzi się elegancki kombinezon założony do szpilek, lub koktajlowa sukienka, a na nią założony elegancki szal lub marynarka. Jako dodatek wspaniale będzie się prezentować torebka kopertowa i delikatna biżuteria.

Co powinien założyć mężczyzna do opery

Mężczyzna do opery powinien założyć gładką koszulę, muszkę lub krawat i garnitur. Do tego oczywiście buty garniturowe.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: