Zadzwoń Wiadomość

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla i co mają wspólnego z baletem?

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla i co mają wspólnego z baletem?

Co to są mięśnie Kegla ?

Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy. Ćwiczenia na ich wzmocnienie zostały opracowane przez doktora Kegla, który specjalizował się w leczeniu kobiet cierpiących na niewydolność pęcherza moczowego. Dlaczego warto wykonywać ów ćwiczenia ? Przede wszystkim dobrze wyćwiczone ułatwiają poród i pozwalają na szybszy powrót do formy po porodzie. Zmniejszają ryzyko zachorowań na nietrzymanie moczu oraz wypadanie pęcherza.

Jak ćwiczyć pracę mięśni dna miednicy

Najważniejsze, aby ćwiczenia wykonywać systematycznie i prawidłowo, bo tylko to przyniesie zamierzony efekt (3 x dziennie przez 5-10 min) Należy napinać mięśnie dna miednicy – czyli te otaczające pochwę, cewkę moczową i odbytnicę. Nie należy napinać mięśni pośladków i brzucha. Uczucie powinno być takie jak byśmy chcieli wstrzymywać chęć zrobienia siku, a następnie rozluźniać.

Mięśnie Kegla a balet

Pilates to zestaw ćwiczeń w których ogromną uwagę zwraca się na wzmocnieniu mięśni dna miednicy. Zaczynając już od ćwiczeń w leżeniu, przechodząc przez pozycję siedzącą, a kończąc na ćwiczeniach w pozycji stojącej z wykorzystaniem (co jest bardzo ważne) prawidłowego oddechu. Jak to się ma do baletu ? Wszyscy tancerze aby wzmocnić mięśnie i stawy uczęszczają na zajęcia z pilatesu, lub ćwiczenia rozgrzewkowe, które posiadają jego elementy.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: