Zadzwoń Wiadomość

Inteligentna opaska sportowa – czy pomaga w życiu codziennym czy tylko w treningach?

Inteligentna opaska sportowa – czy pomaga w życiu codziennym czy tylko w treningach?

Co to jest inteligentna opaska sportowa

Smartband, czyli inteligentna opaska, która monituje aktywność. Doskonale sprawdza się u osób jeżdżących na rowerze, biegających, ćwiczących na siłowni, pływających, a nawet po prostu lubiących spacer. Jest prosta w obsłudze, zamocowana na silikonowej opasce z dotykowym wyświetlaczem. Łączy się za pomocą bluetooth’a z telefonem. Dostępne modele zazwyczaj są wodoodporne. Sygnały wysyłają za pomocą wibracji. Urządzenie jest małe i bardzo wygodne.

Jakie ma funkcję smartband

Smartband ma szereg funkcji i możliwości. Zaczynając od najprostszych to oczywiście pokazuje godzinę. Można na niej również sprawdzić pogodę i zarządzać muzyką puszczaną z telefonu. Inteligentne opaski monitorują jakość snu, za każdym razem prezentując analizę – ile trwał sen głęboki a ile płytki, jak długo spałeś i z jakim wynikiem. Do podstawowych funkcji należy również pomiar tętna, ilość wykonanych kroków, ocena sylwetki.

Smartband a trening sportowy

Opaska pozwala wybrać dyscyplinę sportu. Na przykład w trakcie biegania odbywa się pomiar – ile czasu trwał trening, w jakim tempie, w jakim średnim tempie, jakie tętno mieliśmy, ilość spalonych kalorii, jaki dystans pokonaliśmy i w jakim czasie i rytmie. Dzięki temu mamy podgląd na efektywność treningu, co pomaga w osiąganiu coraz to większych sukcesów.>

Opaska sportowa do życia na co dzień

Opaska inteligentna świetnie sprawdza się również nie tylko dla aktywnych fizycznie. Codzienny pomiar tętna, analiza snu, kontrola sylwetki przyda się każdemu. Nawet jeśli nie ćwiczymy systematycznie, można sobie ustawić ilość kroków, które chcemy pokonać każdego dnia. Po przekroczeniu tej liczby opaska Cię o tym poinformuje. Dodatkowo Smartband informuje nas poprzez sygnały wibrujące o wybranych przez nas powiadomieniach na telefonie. Może to być m.in.: połączenie telefoniczne (opaska będzie wibrować, gdy ktoś do nas zadzwoni, pojawi się również na wyświetlaczu nr telefonu lub imię osoby dzwoniącej), otrzymanie wiadomości tekstowej lub innych alertów z aplikacji. Opaska umożliwia również nastawienie budzika – delikatna wibracja w nadgarstku jest znacznie bardziej przyjemna od wyrywającego ze snu alarmu z telefonu.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: