Zadzwoń Wiadomość

Trener personalny – czy warto?

Trener personalny – czy warto?

Trener personalny – kto to ?

Chcesz się wybrać na siłownię, ale kompletnie nie masz pojęcia od jakich ćwiczeń zacząć i jak je wykonywać ? Pomoże Ci w tym trener personalny. Jest to osoba, która będzie pracować tylko z Tobą, ułoży pod Ciebie indywidualny zestaw ćwiczeń – biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania i możliwości, pokaże Ci prawidłową technikę, a następnie będzie kontrolować jakość wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, a także stopniowo będzie wdrażać intensywność i stopień obciążenia.

Zalety ćwiczenia z trenerem personalnym

Treningi z trenerem personalnym na pewno są znacznie bardziej efektywniejsze od treningów w grupie. Przede wszystkim ćwiczenia są dopasowane do indywidualnych potrzeb – np. jeśli chcemy wyrzeźbić brzuch trener zadaje więcej ćwiczeń na mięśnie brzucha. Istotne jest też to, że ćwiczenia dopasowane są do naszych możliwości. W grupie trener może zadać więcej powtórzeń, których nie damy rady wykonać a to prowadzi do zniechęcenia. Trzecia zaleta to pewność, że ćwiczenia wykonujemy poprawnie, co za tym idzie jest mniejsza szansa na kontuzje. I warto również wspomnieć o motywacji jaką niesie ćwicząca z nami osoba. Przeważnie trenerzy dopingują nam, dodają słów otuchy, wzmacniają psychicznie gdy dopada kryzys.

Czy są jakieś wady?

Każdy aspekt ma zalety jak i wady. Do tych drugich można zaliczyć cenę. Zajęcia z trenerem personalnym są znacząco droższe od zwykłego karnetu na siłownię. Może również zdarzyć się, że trener będzie zbyt wymagający i szybko zniechęci nas nadmiarem ćwiczeń i powtórzeń, szybko opadniemy z sił i na następny trening nie wrócimy. I w drugą stronę – trener dobierze mało wymagające ćwiczenia, po których zamiast szczupłej sylwetki zobaczymy szczupły portfel.

Trener personalny – nie tylko na siłowni

Z trenerem personalnym można również umówić się na treningi we własnym domu (o ile ćwiczenia nie wymagają specjalistycznego sprzętu). Niektórym osobom łatwiej się skupić i czują się pewniej we własnym zaciszu domowym. Takie treningi polecane są osobom które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: