Zadzwoń Wiadomość

Jak znaleźć czas na trening? Ustal swój plan treningowy!

Jak znaleźć czas na trening? Ustal swój plan treningowy!

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Ćwiczenia fizyczne nie tylko wpływają pozytywnie na nasze ciało, ale i na samopoczucie. Stajemy się silniejsi, mamy więcej energii, a co najważniejsze czujemy się lepiej z samym sobą. Czas znajdzie się zawsze, wystarczy określić konkretną godzinę treningu i stanowczo się jej trzymać ! Dzięki temu nabierzemy prawidłowych nawyków, a treningi będą systematyczne, a co dalej za tym idzie – efektowne !

Plan treningowy – po co ?

Stworzenie planu treningowego pomoże uniknąć nam „bałaganu” w treningu. Jasno określone ćwiczenia i ilość powtórzeń pomogą skupić się na technice wykonania. Daje on nam również podgląd i możliwość stopniowego zwiększania intensywności.

Plan treningowy – co musi zawierać

Układając dla siebie plan treningowy przede wszystkim miej świadomość co jesteś, a czego nie jesteś w stanie zrobić. Następnie ustal z samym sobą nad jakim partią ciała chcesz poświęcić większość uwagi. Tworząc plan obowiązkowo uwzględnij: rozgrzewkę, rodzaj ćwiczenia, ilość i intensywność powtórzeń, czas na odpoczynek między ćwiczeniami i oczywiście czas całkowitego treningu, a na koniec stretching.

Intensywność treningu – jak to rozumieć

Intensywność treningu to ilość serii każdego ćwiczenia czyli np. 3 serie brzuszków oraz ilość powtórzeń w serii czyli np. w każdej serii po 20 x brzuszków. Zwróć uwagę, że jeśli będziesz się zbyt oszczędzać efekty nie będą zadawalające, natomiast zbyt wysoka intensywność może doprowadzić do przetrenowania, a co gorsza poważnych kontuzji

Jak często trenować

Jesteś osobą zapracowaną – ustal sobie chociaż dwa dni w tygodniu, być może z czasem zwiększysz do treningów 3-4 x w tygodniu. Plan treningowy musi być również dostosowany do Twojego rytmu dnia. Jeśli pracujesz dużo to uwzględnij krótsze treningi ale częściej. Skuteczność zależy od ustalenia planu dobranego do Twoich możliwości!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: