Zadzwoń Wiadomość

Najpiękniejsze filmy o tańcu, które wzruszają, zachwycają i inspirują

Najpiękniejsze filmy o tańcu, które wzruszają, zachwycają i inspirują

Filmy o tańcu

Nie tylko uwielbiasz tańczyć, ale także lubisz oglądać wszystko co jest z nim związane. Wprawia Cię to w pozytywny nastrój i czerpiesz inspirację. Poniżej przedstawiamy filmy godne uwagi, które z pewnością się Tobie spodobają !

„The white crow” – „Biały kruk”

Gatunek: Dramat, Biograficzny
Premiera: 31.08.2018r.
Film, który przedstawia losy jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii - Rudolfa Nuriejewa. Jako nastolatek rozpoczyna naukę w Leningradzkiej Szkole Choreograficznej imienia Kirowa, jego zaangażowanie, pasja i talent doprowadzają go do dostania się do zespołu prowadzonego przez wybitnego tancerza i choreografa Aleksandra Puszkina. Rudolf poprzez swoją sztukę taneczną pokazuje poważne historie, przez co wzbudza zainteresowanie agentów rosyjskich służb bezpieczeństwa. Dochodzi do próby zatrzymania go… W filmie pokazane jest jak taniec klasyczny jest trudny, ale jednocześnie piękny. Ile pracy i wysiłku trzeba włożyć w siebie, by osiągnąć sukces. W przedstawionej historii bez trudu można dopatrzeć się wspaniałej techniki tańca, jego estetyki i precyzji.

„Billy Elliot”

Gatunek: Dramat, Komedia, Muzyczny
Premiera: 19.05.2000r.
Film, który ma zaprzeczyć wszelkim stereotypom. Historia 11-letniego chłopca, który pochodzi z rodziny górniczej. Matka nie żyje, a jego wychowaniem zajmuje się konserwatywny ojciec, starszy brat i schorowana babcia. Billy ma trenować boks – jak „prawdziwy mężczyzna”, jednak jego pasją staje się balet. Jego historia pokazuje jak musi walczyć o siebie i swoje marzenia, mimo sprzeciwów najbliższej rodziny. Każdy ma prawo do bycia sobą i robienia tego co przynosi mu radość – i ten film właśnie to udowadnia.

„La la land”

Gatunek: Musical, Romans
Premiera: 31.08.2016
Wspaniały, wzruszający film o miłości. Pianista jazzowy i dopiero rozpoczynająca swoją karierę aktorka starają się osiągnąć sukces w swoich dziedzinach, przez co ich miłość do siebie napotyka wiele przeszkód. Film bardzo przyjemnie się ogląda, pozostawia po sobie wiele przemyśleń, na przykład to jakie wartości się w życiu liczą. Ponadto wprawia w doskonały, taneczny nastrój.

„Chicago”

Gatunek: Kryminał, Musical
Premiera: 10.12.2002r.
Historia dwóch kobiet, odsiadujących wyrok w więzieniu za zabójstwa. Jedna z kobiet to piosenkarka, która pod wpływem złości zabiła swojego kochanka, druga – gwiazda kabaretu, która zabiła swoją siostrę i męża. Jedna i druga kobieta pragnie być w centrum uwagi, zdobyć wielką sławę. W filmie pokazana jest ich wzajemna zazdrość i walka o popularność, a wszystko w rytmie broadway jazzu. Wspaniała muzyka i imponujące układy choreograficzne na pewno zachwycą każdego widza.

„Flesh and Bone” – „Pot i łzy”

Gatunek: Dramat
Premiera: 2015r.
Jest to serial, który niestety nie pokazuje wnętrza świata baletu w dobrym świetle. W 8 odcinkach przedstawione jest życie młodej, niezwykle utalentowanej tancerki, która jest bardzo specyficzną osobą, mającą trudną sytuację rodzinną, owianą tajemnicą. Główna bohaterka dostaje się do prestiżowej agencji baletowej w Nowym Jorku. Tam ukazana jest ciemna strona pracy baletnicy, w której nie ma przyjaźni, a jest zazdrość i zawiść. W serialu obejrzeć można doskonałą technikę tańca klasycznego prezentowaną przez aktorów. Niestety powstał tylko jeden sezon, który nie wyjaśnia i nie zdradza wszystkich wątków zawartych w serialu.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: