Zadzwoń Wiadomość

Balet dla dorosłych – jego pozytywne oddziaływanie na Twoje zdrowie

Balet dla dorosłych – jego pozytywne oddziaływanie na Twoje zdrowie

Twoja córka uczęszcza na zajęcia z baletu, a Ty?

Może, też byś spróbowała? Nikt nie mówi, że masz zostać od razu primabelleriną! Musisz wiedzieć, że balet dla dorosłych ćwiczony nawet amatorsko ma mnóstwo pozytywnych aspektów !

Proste plecy i smukła sylwetka

Każdy dobrze wie, że baletnice mają piękne zgrabne ciała. Dzieje się tak za sprawą ćwiczeń, które przede wszystkim wydłużają ich mięśnie i ścięgna. Na zajęciach z baletu przede wszystkim pracuje się nad trzymaniem płaskich mięśni brzucha i pośladków. Każde ćwiczenie wykonuje się z opuszczonymi ramionami i wydłużoną szyją, co wpływa na piękną prostą sylwetkę.

Większa gracja ruchów

Ruch w tańcu klasycznym nigdy nie jest przypadkowy. Poprzez lekcje baletu uczysz się pełnej świadomości swojego ciała, a dzięki zdobytym na sali baletowej nawykom ruchowym również w życiu codziennym zaczniesz poruszać się z większą elegancją. Swój sposób bycia wzbogacisz o delikatność i subtelność - balet sprawi, że staniesz się jeszcze bardziej kobieca.

Zwiększona gibkość ciała

Rozciąganie ciała jest bardzo ważne dla zdrowia i sprawności fizycznej. Ćwiczenia stretchingowe, stosowane na zajęciach z baletu zwiększają napływ krwi do mięśni oraz zakres ich ruchu. Zwiększają również ruchomość stawów, co sprawi, że na długie lata pozostaniesz sprawna. Doskonale redukują napięcie spowodowane stresem i wpływają na dobre samopoczucie.

Magia muzyki klasycznej

Lekcje baletu dla dorosłych odbywają się w rytm muzyki klasycznej. Ma ona ogromnie pozytywny wpływ na ludzką psychikę, do najkorzystniejszych można zaliczyć:

• rozwijanie i poprawę funkcjonowania mózgu

• działanie wyciszające emocje i redukujące stres

• nabranie harmonii pomiędzy ciałem a duszą

• wyzwalanie twórczości, pobudzanie kreatywności

W co się ubrać na lekcję baletu

Dałaś się przekonać ? Już właściwie jesteś zapisana na balet dla dorosłych, tylko nie wiesz w co się ubrać ? Nie martw się, nie potrzebujesz specjalistycznego stroju baletowego. Najważniejsze są chęci i to żebyś dobrze i swobodnie czuła się na sali, dlatego białe rajstopy baletowe możemy sobie odpuścić. Ze względu jednak na specyfikę zajęć baletowych i ćwiczeń jakie są stosowane warto zakupić sobie przynajmniej wybrane elementy odzieży baletowej:

bawełniane body do tańca, które będzie elastyczne i nie będzie miało zapięć w kroku;

• legginsy , lub czarne rajstopy 60 den;

baletki płócienne lub na początek wystarczą nawet skarpetki;

spódniczka baletowa (tuniczka wykonana z szyfonu) - a co tam, na sali baletowej musisz przecież ładnie wyglądać :)

Podstawową wyprawkę znajdziesz w naszym sklepie baletowym - serdecznie zapraszamy !

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod