Zadzwoń Wiadomość
Czy wiesz, że ćwiczenia z piłką gimnastyczną mogą zdziałać cuda ? Nie ma nic lepszego na zmęczony, bolący kręgosłup ! Jaką piłkę wybrać ? Jakie ćwiczenia wykonywać ? Dowiesz się czytając ten post !
Zaskocz swoich weselnych gości tańcem, w którym zaprezentujesz kilka elementów z tańca klasycznego. W blogu znajdziesz proste ćwiczenia, dzięki którym Pierwszy Taniec będzie wyjątkowy !

Stopy baletnicy - co jest prawdą, a co nie?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (384)
Przerażają Cię zdjęcia stóp baletnicy jakie znaleźć można w Internecie ? Obraz ten jest trochę przerysowany. Podpowiadamy jak dbać o stopy i chronić je przed najczęściej występującymi dolegliwościami.
Odpowiednie dobrane i wykonywane systematycznie ćwiczenia usprawniają ciało – wzmacniają mięśnie i uelastyczniają stawy, ponadto wpływają pozytywnie na samopoczucie, dlatego każdy senior powinien znaleźć codziennie chociaż chwilę czasu na gimnastykę. Jakie ćwiczenia będą bezpieczne i przyniosą efekt – dowiesz się pod tym postem !
Dużo tańczysz ? Potrzebujesz dużej dawki energii ? Co jeść aby mieć siłę do intensywnych treningów tanecznych - podpowiadamy !

Z życia baletnicy za kulisami - jaka jest prawda ?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (399)
Jak wygląda praca baletnicy ? Na czym polega ? Kiedy odpoczywa ? Na te pytania odpowiadamy !

Rozciąganie pleców - jak to robić poprawnie ?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (612)
Czy wiesz, że kręgosłup tancerki poprzez trudne i obciążające ćwiczenia jest narażony na poważne kontuzje ? Ale można temu zapobiec, systematycznie wykonując ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie pleców !

Fakty i mity o balecie - nie daj się zaskoczyć

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (459)
Czy to prawda, że balet jest bardzo bolesny i prowadzi do deformacji stóp? Czy baletnica nie może jeść słodyczy ? Na te i inne pytania odpowiadamy pod tym postem !
Regeneracja organizmu po intensywnym treningu tanecznym pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, a także zapobiega powstawaniu kontuzji. Jak zadbać o swoje ciało ? Co przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom ? Dowiesz się pod tym postem !

Jak wyglądają zajęcia baletowe dla dzieci

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (319)
Zajęcia z baletu dla dzieci to przede wszystkim wspaniała zabawa ! Na czym polegają ? Czego uczą się małe baletnice ? Odpowiedź znajdziesz w tym poście.

Podstawowe pozycje i figury w balecie

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (534)
Jakie są podstawowe figury baletowe ? Jak powinna wyglądać prawidłowa postawa baletnicy ? W tym poście odpowiadamy na te pytania !
"Jezioro Łabędzie" każdy zna, ale czy każdy wie o co w nim chodzi ? Jeśli chcesz poznać historię prawdziwej miłości, koniecznie przeczytaj libretto, czyli potocznie tzw. streszczenie spektaklu.
Zastanawisz się w jaki strój ubrać swoje dziecko na zajęcia z baletu, gdy za oknami panuje zima? Które body będzie odpowiednie, aby nie było za zimno ani za gorąco? W tym poście znajdziesz rozwiązanie !

Hierarchia w zespole baletowym

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (910)
Jak wygląda zespół baletowy " od środka " ? Jaki jest podział i terminologia ? Na te pytania odpowiadamy !
Występy i pokazy taneczne odgrywają bardzo ważną rolę w edukacji tanecznej dziecka. Wpływają na poczucie pewności, uczą dyscypliny oraz ....
Taniec uatrakcyjnia sport . Jaki ? - tego dowiesz się w tym blogu.

Zdrowe aspekty tańca

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (455)
Taniec to czysta radość, chwila gdy możemy oderwać się od monotonii dnia codziennego. Ale czy wiesz, że taniec ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie...
Ogromna radość z uczestnictwa w zajęciach z baletu zamieniła się na płacz ? Twoje dziecko nie chce tańczyć ? Przechodzi "kryzys baletowy" Ale możesz temu zapobiec ...

Jak zrobić szpagat ?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (1290)
Marzysz, aby nauczyć się robić szpagat ? Nie ma nic niemożliwego ! Podpowiadamy jak skutecznie się rozciągnąć.

Podstawowe ćwiczenia baletowe przy drążku

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (1162)
Ćwiczenia baletowe przy drążku stanowią rozgrzewkę każdego tancerza. Dlaczego ? Jakie ćwiczenia ? Tego dowiesz się w tym poście.

Baletki dla dzieci

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (545)
Tak jak ważny jest wygodny, dający pełen komfort strój baletowy, tak samo ważne jest dobranie odpowiednich baletek. Tylko, jakie to są odpowiednie baletki ? Odpowiedź znajdziesz pod tym tematem.

Najsłynniejsze spektakle baletowe

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (3403)
Istnieje wiele spektakli baletowych. Są takie, które są znane i podziwiane na całym świecie. Nasza firma również zainspirowała się tymi wyjątkowymi widowiskami tanecznymi. Sprawdź którymi.

Balet to podstawa każdego tańca

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (598)
Balet jest bazą każdego tańca, bo kształtuje gibkość, stabilizuje pozycje ciała, uczy płynności ruchów i ... przeczytaj naszego bloga, a dowiesz się więcej !

Balet jako forma leczenia wad postawy u dzieci

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (595)
Balet to nie tylko nauka pięknego poruszania się. Zastosowane w tańcu klasycznym specjalistyczne ćwiczenia hamują rozwój wad postawy. W jaki sposób ? Tego dowiesz się w tym blogu.

Jak uczesać baletowego koczka?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (658)
Strój baletnicy to nie tylko, baletki, body i spódniczka. To także perfekcyjnie wykonana fryzura. Jak i z czego ją zrobić dowiesz się z naszej instrukcji.

Wszystko co powinnaś wiedzieć o paczkach baletowych

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (846)
To co cechuje ubiór baletnicy to piękne, zrobione z lekkiego i zwiewnego tiulu spódnice tzw. paczki baletowe. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tutu baletowych, koniecznie przeczytaj ten tekst do końca !

Taniec współczesny w pigułce

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (939)
Twoją pasją jest taniec i kochasz wszystko co jest z nim związane ?! Jeśli tak, to koniecznie musisz dowiedzieć się o tańcu współczesnym, który stanowi nową koncepcję otwartej formy.

Wszystko co trzeba wiedzieć o pointach

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (691)
Każda mała baletnica, nie może doczekać się swoich pierwszych point ! Tancerki tańczące na czubkach palców, poruszają się z taką lekkością, jakby było to coś prostego i naturalnego. Prawda jest inna…

Jak wspierać dzieci w pasji do tańca

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (510)
Twoja córka zakochana jest w balecie? To wspaniale, bo to oznacza, że ma pasję! Interesuj się, zadawaj pytania, zaskocz wiedzą... przeczytaj więcej co jeszcze możesz od siebie zrobić.
Akrobatyka, taniec jazzowy, a może nowoczesny? Zastanawiasz się jakie zajęcia będą współgrać z zajęciami baletowymi? Postaramy się podpowiedzieć!

Jak utrzymać sprawność fizyczną w czasie wakacji?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (569)
Przerwa od intensywnych zajęć jak najbardziej się należy, jednak bardzo ważne jest utrzymanie parametrów ciała.

Co zabrać na obóz baletowy?

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (571)
Obóz taneczny to nie rewia mody. Tu liczy się przede wszystkim wygodna!
Napalcówki, wsuwki do włosów a może mocna gumka do włosów? Tylko które z nich są tak naprawdę niezbędne ?
Wybór fasonu stroju baletowego dla dorosłych jest bardzo ważny! W body do tańca musisz przede wszystkim czuć się dobrze i swobodnie.

Podpowiadamy, jak wybrać body baletowe

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (907)
Mijają kolejne miesiące, a Twoja córka jest zachwycona lekcjami baletu? Jej zainteresowanie i zaangażowanie w taniec zwiększa się z każdymi zajęciami.
Korzystanie z baletowej odzieży ocieplającej zmniejsza ryzyko kontuzji i przeciwdziała przeziębieniu organizmu.
Twoja córka uczęszcza na zajęcia z baletu, a Ty? Może, też byś spróbowała?

6 powodów dla których warto zapisać dziecko na balet

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (503)
Zajęcia baletowe to wspaniała forma kształtująca wiele cech motorycznych dzieci takich jak gibkość ciała, wzmocnienie całego gorsetu mięśniowego, czy siłę mięśni.

Chcę zostać baletnicą ! - pierwsza wyprawka

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (724)
Twoja córka, gdy tylko usłyszy muzykę zaczyna tańczyć. Na pytanie kim zostanie w przyszłości, bez wahania odpowiada, że chce zostać baletnicą.

Informacja o ofercie sklepu

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (476)
W tym poście krótko opiszemy charakterystykę ubrań w naszym roztańczonym sklepie :)

Wprowadzenie o firmie

Wysłane przez          0 Komentarze  Widoki (422)
Pierwsza lekcja baletu- pierwsze baletki, pierwsze body, białe rajstopy, duża sala z ogromnym lustrem, po bokach długie drążki.