Zadzwoń Wiadomość

Akrobatyka i gimnastyka dla dzieci

Akrobatyka i gimnastyka dla dzieci

W zdrowym ciele zdrowy duch

O tym, że ruch to zdrowie wie każdy. Ale nie każdy wie o tym że zajęcia z akrobatyki, czy gimnastyki wspaniale wpływają na prawidłowy rozwój dziecka. Dlaczego ? Wyjaśniamy !

Gimnastyka dla dzieci – dlaczego warto

Gimnastyka wpływa pozytywnie na organizm ogólnie rozwojowo – wzmacnia wszystkie partie mięśniowe, przygotowując je do większego wysiłku. Ponadto wspaniale wpływają na kondycję i koordynację fizyczną, kształtują równowagę oraz uelastyczniają mięśnie i stawy.

Jak wyglądają zajęcia z gimnastyki dla dzieci

Jest to forma bardziej zabawowa – przewidziana dla młodszych dzieci, które swoją przygodę z ćwiczeniami dopiero zaczynają. Zajęcia składają się z prostych elementów koordynacyjnych i gibkościowych. Praca skupia się na utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, wzmacniane są mięśnie posturalne czyli pleców i brzucha. Gimnastyka jest doskonałą formą przygotowującą do zajęć z akrobatyki.

Akrobatyka dla dzieci – zalety

Trzeba wiedzieć, że akrobatyka polega na wykonywaniu ćwiczeń o dużym stopniu trudności, niekiedy potrzeba wiele godzin treningów i ciężkiej pracy by dany element opanować. Do zadań akrobatycznych należy mieć dobrze przygotowane ciało i wzmocnione mięśnie oraz stawy. Akrobatyka doskonale kształtuje koordynację fizyczną. Pozwala wykonywać ewolucje, których przeciętna osoba nie wykona. Ponadto kształtuje sylwetkę, sprawia, że organizm jest silny.

Zajęcia z akrobatyki – czego się dzieci uczą

Oprócz podstawowych ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, dzieciaki przechodzą na wyższy poziom zaczynając od przerzutu bokiem, stania na rękach, głowie. Uczą się wykonywania mostka ze stania, przejścia w przód i w tył. W kolejnych etapach dochodzi salto machowe, salto w przód i w tył.

Co założyć na zajęcia z akrobatyki lub gimnastyki ?

Strój do gimnastyki musi być elastyczny i wygodny. Nie może krępować ruchów, dziecko musi czuć pełną swobodę . Do tego mogą być założone legginsy, a w ciepłe dni nie muszą. Jeśli chodzi o obuwie dobrze sprawdzą się specjalistyczne napalcówki lub baletki . Nie należy zakładać skarpetek, bo łatwo można się w nich poślizgnąć.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: