Zadzwoń Wiadomość

Męski balet – taniec jest dla wszystkich

Męski balet – taniec jest dla wszystkich

Naprzeciw stereotypom

W dzisiejszych czasach przyjęto, że „balet jest mało męski”. Dlaczego ? Bo tancerze noszą obcisłe rzeczy? Bo ruch jest delikatny? Bo poruszają się lekko w rytm muzyki poważnej? A prawda jest taka, że taniec klasyczny jest dla wszystkich osób o niebywałej wytrwałości i silnej psychice. Tak jak kobiety, tak i mężczyźni uwielbiają tańczyć. Powstrzymuje ich tylko poczucie wstydu – „co powiedzą koledzy?”
Dlaczego więc warto zapisać się na lekcje baletu ?

Najważniejsza jest pasja

Jedni lubią podnosić ciężary na siłowni, inni jeździć na rowerze, a jeszcze inni tańczyć. Każdy powinien robić w życiu to co przynosi mu radość i satysfakcję nie zważając na zdanie jakichkolwiek osób. Co z tego, że rozpoczniemy aktywność fizyczną, która będzie w dzisiejszych czasach spostrzegana jako „męska”, jeśli w ogóle nie doda nam endorfin ? W realizacji doskonalenia siebie nie ma nic ważniejszego niż własne szczęście i poczucie tego co sprawia, że „chce się żyć”.

Strój do tańca dla mężczyzn

Myślisz: „mężczyzna w balecie”, widzisz: „obcisłe spodenki” ? A w ilu sportach mężczyźni mają obcisłe ubrania i nie odbiera im to męskości, zaczynając od kolarzy, zapaśników a kończąc na skoczkach narciarskich. Strój do baletu musi przylegać do ciała, aby dokładnie było widać pracę mięśni i móc kontrolować technikę wykonania ćwiczeń.

Taniec klasyczny = wspaniale wypracowane mięśnie

Tancerze mogą się pochwalić wspaniale wyrzeźbionym ciałem! Nie jest to sylwetka „napompowana”, a smukła i estetyczna. Taniec klasyczny wypracowuje cały gorset mięśniowy. Po przez wymagające ćwiczenia angażowane są mięśnie pleców, brzucha, nóg. A zamiast ciężarów – podnoszą partnerki.

Inne formy taneczne

Taniec to nie tylko balet. Istnieje wiele form tanecznych, w których mężczyźni wyglądają doskonale i męsko. Na przykład coraz bardziej popularny taniec współczesny lub taniec jazzowy.
Należy pamiętać, że taniec towarzyszy człowiekowi od najstarszych dziejów. Każdy powinien umieć poruszać się w rytm muzyki, bo stanowi to formę rozrywki. Nigdy nie należy się wstydzić tego, co przynosi radość. Nigdy nie należy wierzyć stereotypom.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: