Zadzwoń Wiadomość

Pole Dance - siła i gibkość!

Pole Dance - siła i gibkość!

Pole Dane – co to jest?

Jest to potocznie nazwany taniec na rurze. W przeciwieństwie do erotycznego tańca jest dyscypliną sportową mającą na celu poprawienie gibkości ciała i siły mięśniowej. Przy użyciu zamontowanego pionowo, obrotowego drążka wykorzystywane są elementy akrobatyczne i taneczne.

Pole Dance – dlaczego warto

Zajęcia z Pole Dance mają na celu poprawienie sprawności fizycznej. Ćwiczenia zastosowane w tej dyscyplinie sportowej angażują cały gorset mięśniowy ciała od nadgarstków, barków, ramion przez plecy, brzuch, pośladki aż po uda i łydki. Jest to ciekawy i doskonały sposób aby uzyskać szczupłą i zgrabną sylwetkę. Kształtuje się również umiejętność balansowania ciałem i utrzymania równowagi. Poprawia koordynację ciała. Dodatkowym atutem jest wyrobienie umiejętności zmysłowego poruszania się.

Jak wyglądają zajęcia z Pole Dance

Do rozpoczęcia zajęć, nie trzeba posiadać żadnych umiejętności – wszystko przyjdzie wraz z wzrastającą intensywnością ćwiczeń. Początkowo ciało jest przygotowywane do wysiłku fizycznego, nauka podstawowych chwytów, nieskomplikowanych figur. Wyrobienie poczucia świadomości własnego ciała. Zajęcia przeważnie odbywają się w małych grupach, każda osoba ma do dyspozycji swój drążek. Instruktor pokazuje zadanie i daje czas na opanowanie go. Często po pierwszych zajęciach instruktor daje pokaz w postaci krótkiej choreografii.

Jak ubrać się na zajęcia z Pole dance

Dużo ubrań potrzebnych nie jest… Ciało w większości musi być odsłonięte, aby nie ślizgało się. Do zajęć z Pole Dance potrzebne są krótkie (a nawet bardzo krótkie), dopasowane spodenki, koszulka na ramiączkach lub stanik sportowy. Ćwiczenia wykonuje się na boso.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe: