Zadzwoń Wiadomość

Co zabrać na obóz baletowy?

Co zabrać na obóz baletowy?

Body do tańca, obuwie taneczne, ważne akcesoria?

Ty lub Twoja córka wybieracie się na obóz baletowy i zastanawiasz się co należy spakować do walizki? Postaramy się pomóc Ci sporządzić listę niezbędnych rzeczy.

1. Body do tańca!

A najlepiej kilka strojów baletowych, jako, że zajęcia najpewniej będą odbywać się codziennie i warto mieć zapas kostiumów do tańca na przebranie. Najlepiej jakby body baletowe były z krótkim rękawkiem, ze względu na panującą ciepłą porę roku. Lepiej również sprawdzą się bawełniane stroje do ćwiczeń, gdyż lepiej chłoną pot i skóra w nich może swobodnie oddychać.

2. Rajstopy baletowe

Wakacje to nie przerwa od estetyki baletu. Białe rajstopy to nieodzowny element garderoby baletnicy i tu również warto zabrać ze sobą kilka par. Doskonale sprawdzą się w ciepłe dni rajstopy z dziurą na stopie, dzięki której można podwinąć rajstopy, uzyskując efekt legginsów. Jest to świetne rozwiązanie w ciepłe dni, ale również gdy po zajęciach z tańca klasycznego przechodzimy do innego stylu tanecznego wymagającego bosych stóp.

3. Spódniczka baletowa

Tuniczka na balet wykonana z szyfonu nie zajmie dużo miejsca w walizce, a przyda się na pewno - dodając lekkości w tańcu. Można ją również wykorzystać, gdy obóz taneczny kończy się pokazem i trzeba będzie zaprezentować efekty swojej pracy.

4. Obuwie do tańca

Jeśli chodzi o sam balet to przede wszystkim baletki – jedna para w zupełności wystarczy, oraz jeśli już posiadamy to pointy. Ale zazwyczaj obozy baletowe wiążą się z poznaniem jeszcze innych styli tanecznych takich jak jazz, taniec współczesny, hip hop. W tańcu współczesnym tańczymy na boso, a do pozostałych styli jeśli nie posiadamy specjalistycznego obuwia typu jazzówki, wystarczy zabrać wygodne, lekkie tenisówki.

5. Odzież sportowa

Obóz taneczny to nie rewia mody. Tu liczy się przede wszystkim wygodna! Po skończonych zajęciach warto zarzucić na siebie chociażby bolerko baletowe bądź rozpinaną bluzę dresową. Niezbędne będą również spodnie dresowe oraz legginsy. Pamiętaj także o ocieplaczach na łydki tzw. getrach, które uprzyjemnią poranną rozgrzewkę przed tańcem.

6. Ważne akcesoria

• W walizce nie może zabraknąć kosmetyczki z przyborami do uczesania koczka – szczotka, gumki do włosów, szpilki, wsuwki, siateczka na koka.

• Obowiązkowo musi się znaleźć bidon na wodę – polecamy ten z filtrem.

Mata ćwiczebna – sprawi, że ćwiczenia na podłodze będą przyjemniejsze.

Guma do rozciągania – z tym nigdy nie powinna się baletnica rozstawać :)

Plastry, środek do odkażenia – w końcu wypadki zdarzają się każdemu.

Mały ręczniczek – na intensywne zajęcia.

Worek, mała torba, lub plecak, w które spakujemy wyżej wymienione rzeczy i będziemy mogli zabrać ze sobą na salę baletową.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy w skompletowaniu niezbędnych rzeczy na obóz taneczny. Życzymy niezapomnianego i owocnego w nowe doświadczenia wyjazdu !

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod