Zadzwoń Wiadomość

Jak zrobić szpagat ?

Jak zrobić szpagat ?

Misja – szpagat

Jak rozciągnąć się do szpagatu, ale nie zrobić sobie przy tym krzywdy ? To bardzo proste ! Wystarczy tylko przestrzegać pewnych zasad, a już po miesiącu widoczne będą efekty. Oczywiście stopień rozciągnięcia uzależniony jest od wieku, oraz genów. Ale nie ma nic niemożliwego ! Wystarczą chęci oraz systematyczne ćwiczenia, aby uelastycznić ścięgna.

Przede wszystkim systematyka i rozgrzewka

Trzeba ćwiczyć codziennie – to jest klucz do sukcesu. Ćwicząc od 45 – 60 min dziennie po miesiącu zauważysz pożądane efekty. Ponadto, przed każdym rozciąganiem należy poprzez krótką rozgrzewkę przygotować mięśnie. Zapobiegniesz w ten sposób kontuzjom w postaci naciągnięcia, naderwania, a nawet zerwania ścięgna.

Technika wykonania

Rozciągać należy obie nogi w tej samej ilości. Nie należy nic robić na siłę, tylko stopniowo – bez napinania mięśni. Rozciągając się „puszczamy” mięsień luźno, robiąc jednocześnie wydech. Ruch nie może być szarpany! Ruchy pulsacyjne powodują mikro uszkodzenia mięśnia, przez co następnego dnia będziemy odczuwać zakwasy. Dlatego rozciągamy się nie do bólu, ale do uczucia naciągnięcia i w tym momencie nie dociskamy, a utrzymujemy tą pozycję przez co najmniej 30 sekund. Bardzo ważne jest także, aby rozciągać szpagat na prostych kolanach.

Przykłady ćwiczeń rozciągających nogi do szpagatu

1. W leżeniu na plecach przyciągamy kolano do klatki piersiowej, druga noga natomiast jest wyprostowana na podłodze. To ćwiczenie należy zrobić na jedną i na drugą nogę.

2. W leżeniu na plecach przyciągamy do klatki piersiowej prostą nogę, druga leży wyprostowana na podłodze. Ważne, aby nie skręcać bioder – muszą być ustawione równo. Ćwiczenie należy zrobić symetrycznie na obie nogi.

3. Siedząc w rozkroku wykonaj skłon i pozostań przez 60 sekund na prawej nodze, lewej i w przód.

4. Z przodu noga zgięta w kolanie na 90 stopni, z tyłu noga wyprostowana, palce obciągnięte, ręce oparte na podłodze na wysokości stopy z przodu, utrzymać tą pozycję przez 60 sekund i zmienić nogę.

5. W siadzie prostym skłon do nóg – głowa zadarta, starać się położyć brzuch.

6. W siadzie prostym oburącz chwytamy stopę i staramy się wyprostować kolano. Ćwiczenie należy wykonać na obie nogi.

Ćwiczenia należy robić w wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów.

Zapraszamy do naszego sklepu baletowego!

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod