Zadzwoń Wiadomość

Fakty i mity o balecie - nie daj się zaskoczyć

Fakty i mity o balecie - nie daj się zaskoczyć

Balet deformuje stopy – mit

Internet aż kipi od zdjęć baletnic z pokaleczonymi, poobdzieranymi i zniekształconymi stopami, jednak prawda jest nieco inna... Owszem, zdarzają się małe skaleczenie, a po intensywnej lekcji stopy potrafią być lekko opuchnięte, wówczas pointy zamieniane są na zwykłe baletki, aby stopy mogły dojść do siebie. Należy pamiętać, że w obecnych czasach mamy do wyboru mnóstwo modeli point i na pewno dobierzemy odpowiedni dla siebie. Oprócz tego występuje szereg wkładek od bawełnianych po silikonowe, które doskonale chronią palce, gdy staje się na ich czubkach.

Nauka baletu jest bardzo bolesna – trochę fakt trochę mit

Wyobraźnia pracuję na widok dzieci dociskanych do szpagatów przez swoich trenerów, jednak jest to znowu nad interpretowany obraz. Owszem rozciąganie bywa bolesne, zwłaszcza, że każdy człowiek posiada inny próg bólu, jednak nie są to tortury, a poświęcenie dla uzyskania coraz lepszych wyników, które przekształcają się w motywację, radość i dumę.

Baletnica nie może jeść słodyczy – mit

Nikt nie powinien objadać się słodyczami, bo to jest nie zdrowe. Baletnica może jeść słodycze tak jak wszyscy czyli z umiarem. Każdy człowiek powinien dbać o swoje zdrowie i smukłą sylwetkę, aby mieć siłę do realizowania swoich celów.

Balet wymaga silnej psychiki – fakt

Dążenie do perfekcji, osiąganie coraz lepszych wyników, systematyczne rozciąganie, nie poddawanie się gdy jakiś element nie wychodzi to cechy, które powinna posiadać baletnica. Fakt jest taki że balet nie jest dla osób które szybko się zniechęcają, są niecierpliwe, nie wierzą w swoje umiejętności. Tak jak każda dyscyplina sportu tak i taniec klasyczny wymaga determinacji i silnej psychiki.

Balet jest nudny- mit

Jeśli lubisz tańczyć, pokonywać swoje słabości, potrafisz wsłuchać się w siebie i swoje ciało, skupić się i analizować pracę każdego mięśnia to taniec klasyczny nie będzie nudny. Aby technika baletu zaciekawiła, należy ją zrozumieć, docenić jej piękno, nabyć świadomości ciała.

Balet jest trudny i wymaga predyspozycji – trochę fakt trochę mit

Tak, technika tańca klasycznego jest trudna, a na poziomie profesjonalnym wymaga predyspozycji – co nie oznacza, że nie można ich wypracować. Poziom amatorski nie jest już tak wymagający, pozytywnie wpływa na organizm, gdyż kształtuje prostą sylwetkę, wzmacnia cały gorset mięśniowy, poprawia gibkość ciała.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod