Zadzwoń Wiadomość

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną - pomoc dla Twojego kręgosłupa

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną - pomoc dla Twojego kręgosłupa

Dlaczego warto

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną potrafią wzmocnić mięśnie brzucha, pleców, ud i pośladków – czyli niemal całego gorsetu mięśniowego. Zaletą jest też fakt iż można wszystkie ćwiczenia wykonywać w domu i nie są one trudne. A czy wiesz, że przy zastosowaniu odpowiednich ćwiczeń z piłką można skutecznie zniwelować ból kręgosłupa ?

Rodzaje piłek gimnastycznych

Na rynku obecne są najróżniejsze rodzaje piłek, zaczynając od tych klasycznych po takie, które posiadają różnego rodzaju wypustki. Wypustki mają za zadanie rozmasować bolące partie ciała. W ofercie znaleźć można piłki takie które w połowie są zupełnie gładkie, a w połowie wyposażone w te dodatkowe elementy. Przy zakupie piłki należy zwrócić uwagę na jej rozmiar – musi być dopasowany do wzrostu aby trening był efektywny.

Przykłady ćwiczeń relaksacyjnych na zmęczony kręgosłup

• W leżeniu na plecach ugnij nogi w kolanach opierając na piłce. Podczas wydechu wciągaj brzuch a piętami naciskaj na piłkę – staraj się wytrzymać ok 5 sekund, a następnie wykonaj wdech. Uwaga: nie odrywaj pleców od podłoża, staraj się utrzymać piłkę bez ruchu.

• W leżeniu na plecach połóż ugięte nogi na piłce i przetaczaj ją do przodu i do tyłu, trzymaj ręce wzdłuż ciała i nie odrywaj pleców od podłoża;

• W leżeniu na plecach połóż proste nogi na piłce i unieś bioda – staraj się utrzymać taką pozycję przez ok 10 sekund • W leżeniu na plecach nogi zgięte w kolanach oparte są na piłce, następnie naprzemiennie przyciągaj kolana do klatki piersiowej nie odrywając jednocześnie pleców od podłoża.

• To ćwiczenia wykonaj opierając piłkę o ścianę, w leżeniu na plecach przetaczaj piłkę nogami wzdłuż ściany – w górę, unosząc biodra i powoli wracaj w dół do pozycji wyjściowej.

• Połóż się na plecach na piłce, ręce unieś w górę, głowa powinna zwisać, delikatnie bujaj się w przód i w tył.

Przeczytaj też inne wpisy blogowe:

Zostaw odpowiedź

* Nazwa:
* E-mail: (Nie publikowany)
   Stronie internetowej: (Adres strony zhttp://)
* Komentarz:
Wpisz kod